Jump to content
Българският форум за музиканти

Коледари, сурвакари!


adXok

Recommended Posts

Ето ви по долу връзки към съвсем пресни, но все още твърде постни идейки от тази Коледа. В Коледната сутрин просто се събудих и мелодията от "Събуди се, Коледа е" просто ми звучеше в главата. И тъй като нямам под ръка какъвто и да е инструмент с изключение на бубата, седнах и ги наредих идейките на Reason 3. Само семпли от там съм ползвал и две колонки за компютъра, да слушам на тях.

 

Нямат вокали, но по принцип и вокалите са ми в главата и китари, абе всичко.

Само дето няма как сега да ги запиша на живо.

 

"Дух в черупката" е просто да си пробвам слуха, на издръжливост! :D

 

 

Събуди се, Коледа е

 

Рай на Земята

 

Дух в черупката

 

 

Айде, Весела Коледа и Ч.Н.Г. :inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ч.Н.Г. съфорумци, музиканти.

Направо минавам на темата. Тук ви давам линковете към едно парче от последният ми самостоятелен дългосвирещ албум... разбира се това са само работните (компютърните) варианти на парчетата/парчето, записвани само с мишката и компа и Reason 3.

Вариантите на това парче тук ще са два. Единият е само с идеите, подложката за вокалите и китарите. На другото съм си позволил да демонстрирам леки импровизацийки, така както аз ги намирам за добре. Старал съм се да не досаждам много, защото тук повечето свирят скали, гами и разни такива, докато още не са разбрали пентатониката. Същата която ползват от далечния изток (Япония) до далечния запад - афро-американците в хАмериката.

Повече ще има като си взема истински инструменти, но още не съм сигурен дали сега му е времето. Нека влезнем в ЕС и да потече мед и масло от кранчетата на чешмите ни и тогава... хахахаха.

 

Истинско ли е (подложка)

 

И варианта със скалите, разбирате ли... :godbless:

 

Истинско ли е (импровизацийка)

 

П.П. За недосетилите се, всъщност се ебавам с тези които свирят скали и стават шредъджии... звучи почти толкова гадно колкото и чекиджии. B)

Айде и без много плювки, в ЕС сме все пак, трябва да сме на ниво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.