Jump to content
Българският форум за музиканти

Ritter - басове едни...


Mephistofel

Recommended Posts

Коледа било време за подаръци и мечти... Ей ви тук едни басове,да поплакнем очи.Един ден,като ограбя банка - цените им почват от около 3-4000 ойро,стигат до 11-12 000,че и повече...

Стара мечта са ми тези "тояги".

 

Ritter - официален уебсайт.

 

Вече сме коментирали тази марка(или по-скоро - бяхме бегло споменали),но нищо... :metalist:

 

0505.jpg

 

0539.jpg

 

Привиждат ми се убийства.

 

Ей тук има едно интервю с Jens Ritter.

 

Тук може да се види в по-сбит вид малко инфо,определено не е колкото на официалния уебсайт,но е подредено.

 

Искате Humbuckers? Забравете ги - тук имаме Triplebuckers :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено много интересен начин за захващане на грифа за тялото :bravo:

 

ritter-basses-0317neckjoint.jpg

ritter-basses-raptor6.jpg

 

А и според мен това са много претенциозни и...как да кажа... "луксозни", дори малко кичозни китари, за такива с големи портфейли :beer: С най-добри чувства де ;) Ама да хакнеш капаци на адапторите от абанос, да сложиш някоя по-изчанчена форма, дори да няма neck-through модел, а да искаш 3-4 до 12 хиляди ойро... Но за всеки влак си има пътници де... :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти обяснениято за фиксирането на грифа по този начин.

 

Няма модели,има само насоки... Всеки бас си е сам за себе си. :bravo: И въобще не става въпрос просто за луксозно изпълнение,Ritter са фирма,която изцяло ползва собствена продукция на всяко ниво;има стотици "custom" производители - всички си приличат по едно:адаптери "Bartolini","Bill Lawrence","MEC","Delano" или кой знае какво,хардуер на "Hipshot","Schaller","Gotoh" или "Wilkinson" - Ritter ползва само Ritter...Сигурен съм,че изобщо не си се зачел за какво иде реч,но кой съм аз да ви отварям очите...

 

Весела Коледа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на простодушната ми личност най-вече не и допада формата, иначе няма две мнения, че са стилни и бутикови. засега ще се гъзарея с космическия gig bag Ritter, с който дойде Епи-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм по-скромен. Бих се зарадвал адски много на Фендър Американ Делукс Зоон бас. :) Това ми е мечтата като порасна ;) Коледа може да мина, ама все пак имайте надежда, нова година - нов късмет!!!

Със здраве!

Редактирано от mkgh212
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледах ги - не ми отиват на цвета на косата :metalist: - много жалко... ама кво да прайш, здраве да е :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

ммммдааааа, абе това е инструмент за джазмени дето правят невероятни неща на него ... не е за мене с моята една чалга клетка в главата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кои бг музиканти имат Ритер? не, че ще им разбивам апартаментите, просто ми е интересно дали е някой за който съм чувал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е тва беше е**** си /***** сасубирам пари и си правя нещо такова по поръчка при някой съфорумник.... Mephistofel мисля че вече може да се коментира това че цените стигат до 12 13 хиляди Retailprice: 26000 Euro Retailprice: 18000 Euroпоследните модели ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези два баса,на такива "прилични" цени са добавени скоро - последния път като им посещавах сайта пишеше,че не приемат поръчки до края на януари,и по-точно - след NAMM шоуто тази година.

 

А и фретлеса за 26 000 ойро не е за продажба,както пише. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.