Jump to content
Българският форум за музиканти

Тромпетисти


Recommended Posts

Здравейте, абе хора я кажете има ли тромпетисти във форума :) Така като гледам коментарите разбирам, че китаристите са страшно много, тук там има някой саксофонисти и пианисти, ама тромпетист никъде не видях бе ... я кажете само аз ли се мъча да измъкна звук от тоя инструмент :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе, не - и аз не мога :huh:

Що не опиташ да духнеш по силничко. Само трябва да внимаваш да не му обрулиш копчетата на тромпетчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Няма да ги обруля - добре съм ги стегнал ("копчетата") ;)

 

Проблемът е, че най-доброто, което правя за момента е имитация на "разярено слонче" (както ме светнаха) :-( , но продължавам да опитвам :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Няма да ги обруля - добре съм ги стегнал ("копчетата") :dance:

 

Проблемът е, че най-доброто, което правя за момента е имитация на "разярено слонче" (както ме светнаха) :dance: , но продължавам да опитвам :greenball:

Браво, само така! Виждам те точно като разярено слонче да подметва ушички и носле, седи точно като брулени хълмове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, Сашо, приятно ми е :curse: я дай малко инфо за тебе - от кога свириш, какво свириш и т.н че ми се ще да обням опит с някой напреднал и добър тромпетист ( ако има такива във форума

:curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

мноо ясно че има такива , задавай въпроси при бат си милен ;) ареее наздраве колеги и дано да има работа за нас някой ден по биг бендове на корабиииии :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ареее наздраве колеги и дано да има работа за нас някой ден по биг бендове на корабиииии ;)

:greenball: - пък аз, ако не овладея тромпета, просто ще ви държа едно двойно басче отдолу :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте пичови ,аз може да съм китарис ама се съгласявам с последното мнение-Тромпета е най-яката свирка.

В форума китаристи колко щеш,може с лопата да ги ринеме (нищо че и аз съм китарист).

Мойто пожелание е да има повече тромпетисти и контрабасисти, за да е жив джаза все пак.

Поздрави и успех

:metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аве да е виж arturo sandoval, вкез в youtube.com и го потърси да видиш истината брат ,а и между другото там и китариста на едното клипче на нощ в тунис ие брутален : ))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм голям фен на Артуро Сандовал - тоя човек просто е невероятен, не съм слушал особено много тромпетисти, но мога да заявя, че Сандовал е най-големият вирутоз. Може да не е направил толкова неща за джаза, както Маилз Дейвиз ама е просто гениален тромпетист !!! Има едно клипче в Youtube.com , само че не съм сигурен как се казваше - Свирят Артуро Сандовал и Дизи Гилеспи някаква пиеса с латино-американски ритъм - (много е яка) в този клип Артуро просо прави за смях Дизи, а все пак всички сте чували за великия Дизи Гилеспи. Накратко казано Артуро Сандовал НЯМА равен !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ех тия младежи... гледах въпросното клипче на Нощ в Тунис... никой никого не е направил смешен... свирят си хората кой както го кефи... и Артуро никога не е искал да направи смешен Дизи... защото се е учил от него, мечтал е да е на неговото място, борил се е, за да стигне до него,прекланя му се, в погледа му си личи "респект"...а Дизи е страхотен, на дърти години свири и се кефи, лъха на традиции и сила от него.... като джедай е... а на тяхното ниво не е състезание - всеки си има собствен стил и си свири... все пак Луи Армстронг и Дизи Гилеспи са двата най-влиятелни тромпета в джаза... както и Майлс, който променя посоката на развитие завинаги :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.