Jump to content
Българският форум за музиканти

Наредба 6


BlueZone

Recommended Posts

Понеже тук се дискутираше въпроса за допустимите нива на шума, пък и в момента имам прясна разправия с един малоумен съсед и работата стигна до полиция, та затова пускам един линк с наредбата за показателите на шума в околната среда:

 

Наредба 6

 

Надявам се да съм ви от полза.

 

 

П.П. Огън и жупел за болните всичкоразбирачи!!!

Редактирано от iBobz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готино, ама не важи. Принципът е, че някой кух пич ти вика полиция и те регистрират нарушение - ако им го покажеш тва ще те гледат така :lol: и пак ще ти напишат акт, на който при всички положения трябва да се подпишеш. След тва може да отидеш в районното да пишеш обяснения, но общо взето е все тая и там какво пишеш, тъй като актът вече е готов и по него има Минимум 1 свидетел- колегата. Това го пиша, защото в последните 2 месеца ми идват вече 2 пъти и то не за някакви зверски шумотевици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли ми казал, как ще установят нарушение? Децибели с кво ще мерят? С палките от патрулката? Да беше така, вече щях да реша проблема със съседа, дето инсталира два гаубични климатика, които шумят поне на 40 децибела....

Ама те викат - обърнете се към ХЕИ.

Ще се обърнем, ама докато реагират, ушите ми на карамфилчета ще станат...

Някой ако има апаратура за измерване на децибели, да се обади - плащам /разумно де/.

После ще викам ХЕИ, и ако те се направят на луди, по медиите, тяхната майка.

 

Няма закони, или ако има, никой не спазва. Но да си гоним нещата, за да не става Като Никитчик, медиците в Либия, пенсиите и кво ли още не...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hypermusic - във всеки акт има поле за възражения. Пишеш възражението и тогава се подписваш. А и както казаха хората - ако не е било измерено с апаратура - не важи. Те ше си пишат актове, ти пък няма да ги плащаш и така :huh:

А някъде другаде бях писал - между 22 и 6 не си длъжен да им отваряш ако нямат съдебно разрешение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кварталния му е ясно, че моя съсед е изперкал.

А на моя съсед му е ясно, че не е добра идея да ми обявява война, защото ще я загуби и то по кофти начин.

 

Тая наредба я изрових просто ей така, за справка и за да може ако някой ми направи проблем, да знам, че не съм нарушил правилника.

Все пак се занимавам със звук от 18 години и може да се каже, че имам някаква представа колко е 30-35 децибела...пък дори и да нямам, сигурен съм, че не вдигам толкова шум, че да преча на някой дори в другата стая, камо ли пък на долния етаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

на моя телефон имам програмка за мерене на децибели :) на новите Нокии има, възползвайте се :) само не гарантирам за точността

пък като вдигам шум да ме хванат за малкия благойчо :)

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Преди един месец въпросния ми съсед ми беше залепил до вратата няква комунистическа наредба от 1963 г. сигурно...което доведе до неговия крах, защото дотогава от чисто добро чувство не му вдигах шум между 2 и 4, обаче като иска да играем по закон - той тутакси се сдоби с актуалната наредба до вратата си и сега ще го духа от 2 до 4 ;)

 

 

За мен винаги е било нечовешка глупост с това от 2 до 4...не знам кой го е измислил...ама е идиот

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.