Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнение за китара


niki4ko

Recommended Posts

Отиди в няколко магазина, пробвай различни китари ипредцени какво ти харесва, и какво-не. Иначе никой не може да знае дали тази китара е подходяща точно за теб.

 

По принцип какво имаш намерение да свириш с нея. Питам, защото универсални китари едва ли има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами си купи такава преди две седмици и сега май и изгоря единия адаптор, защото свири като акустична китара, а е нагласена на мн мощен дистер.Иначе само заради това се чудя.Защото съм свирил на нея и много ми харесва.Само не знам дали е качествена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да изгори адаптера, освен, ако не го вържеш към контакта(и ще замирише на разтопена пластмаса:greenangel:). Може евентуално от удар да му се скъса намотката, и да се повреди, но не и от нормално свирене.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип не трябва да се показва никаква медна жичка. Ако се скъса, трябва или да се пренавие адаптера, или - нов.

 

А как е успял твоя приятел да накара жичката да се покаже?

 

В общи линии взимай китара, която си харесаш. Китарите под 100лв(да не кажа и под 1500) не са с върховно качество.

 

Аз лично бих ти препоръчал ямаха - според мен най-готините китари в ниския и средния клас.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много лоша работа.Той яко се е сдухал.А нов адаптор едва ли ще му сложат.Тя китарата няма гаранция ма му казаха да я занесе ако има проблем.И дано да няма.Купи си я от малкия цум

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов адаптер като този струва 30-40 лева(ако не и по-малко), така, че няма какво толкова да се сдухва - да не струва 20000 тая китара, или пък да е неповторима?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами свирил е прав и сърсем нормално.Някакви петици със заглушаване на дясната ръка.Никакви удари нищо такова.А аз само като я видях тази китара и се влюбих.Вади много плътен и мощен звук.А я и да те питам още нещо.Нормално ли е като допреш периферията на адаптора и той да започне да пръщи, а когато си сложиш лявата ръка на грифа, пръщенето спира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съвсем нормално, но е често срещано явление.

Разгледай и ямахите за тези пари, няма да се разочароваш.

Та не ми отговори какъв звук търсиш?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не аз, свиря на малко попроменена българска китара Puldin.

 

Иначе, тия, дето ги слушаме свирят с китари за поне 10 пъти пo 500лв, та, няма какво чак толкова да взимаш нещата много присърце - нали тази китара ще ти е за упражнения, и учене все пак?

 

Ямаха просто съм забелязал, че имат доста точна изработка.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гледах и една Yamaha за 357лв тремолото и беше по-дървено от на Ibaneza а и Ibaneza e с 24 позиций.Общо взето това бяха май най-големите разлики

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.