Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ при избор на китара?!


Stoicho

Recommended Posts

По принцип аз пея в хор.Записах се щото знаех че щее полезно(четох в един учебник)Имам приятел пианист ама ще походя малко на пиано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами по принцип, щом пееш в хор, надявам се имаш поне елементарни познания за нотите, гамите и т.н.

 

По принцип, тона, когато натиснеш 12-то прагче на китарата трябва да е точно една октава по-висок от тона на съответната свободна струна, Ако не е точно, значи съответната струна ща звучи фалшиво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси ще я проверя преди да я купя!

 

По принцип ,г-жата ми ни занимава главно с пианото пък аз още не съм свикнал и леко се заблуждавам ама ще се оправя!!

Редактирано от TheWhiteGhost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не можеш да се довериш на слуха си вземи си един тунер или искай от магазина да ти дадат. Аз моя Стаг си го купих от Малкия ЦУМ. Там имат голяма колекция от Стагове. Те май основно това и продават. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не можеш да се довериш на слуха си

Начинаещ не би трябвало да се доверява на слуха си, независимо, че е пял в хор, свирил на пиано и т.н. (е, ако е свирил на цигулка сигурно ще може), освен ако няма абсолютен слух, какъвто най-вероятно колегата няма. :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

там където ходя да се уча има такъв тунер и там си я настройвам моята

ако си самоук ще трябва да се свържеш с някой дето свири отдавна според мен

 

и също така искам да попитам за моята добра ли е?? за 400 лева я взех има изход за стерео и за канон

Редактирано от Socket_A
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не можеш да се довериш на слуха си

Начинаещ не би трябвало да се доверява на слуха си, независимо, че е пял в хор, свирил на пиано и т.н. (е, ако е свирил на цигулка сигурно ще може), освен ако няма абсолютен слух, какъвто най-вероятно колегата няма. :violin:

тоя абсолютен слух не се ли развива с години наред, като си натройваш инструмента всеки ден? стига с тая природа, тя не дава толкова много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като си я взема ще тръгвам на уроци и смятам много ама много да се упражнявам, защото всичко е в многото свирене :dance: :guitar: :)

Редактирано от TheWhiteGhost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи Stagg-овете са яки китари. Ако искаш влез в сайта на групата ни да чуеш. Аз имам същия Stagg, като пича дето е дал снимката. Разбира се в студиото е записван с микрофон, но и през пулта да го включиш звучи много прилично. Иначе цената му 270 лв. но определено си заслужава парите.

Само да те предупредя, Стаговете са хубави китари ,но внимателно ги подбирай, че често има такива с фабрични дефекти. Намериш ли си идеален Стаг, дълго време няма да имаш грижи. :happy:

Ако сайта на бандата е този ,който си посочил като личен . Този ли е :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм начинаеща и такава китара си купих.Същата като снимката дето беше сложил, ама др. цвят. За начинаещи е добра, после като позадълбочиш вече може нещо по-велико да си вземеш. Не че Стаг-а не е добра, а според мене е от най-обикновените от които се очаква най-малко.И при покупката задължително да я провериш, щото аз не го направих и си понасям последствията.Айде и успех в начинанието :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси !!! :ph34r::D:happy::bravo:

 

 

 

 

Да попитам като поискам тунер във магазина каква да правя??

 

 

 

Някой може ли да каже не можели да каже някакъв магазин в Пловдив?? :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... братле зарежи я тая акустичка... в техномаркет можеш да си закупиш пакет за начинаещи китаристи, а именно JumpStart пакета на Behringer за 233 лв. ... пакета включва: ел. китара, 15 ватово кубе, калъф, ремък, кабел и перца (с две думи всичко което ти трябва кат начинаещ)... взимаш си тоя пакет и пак си отиваш на курсове... все пак ел. китарата си е ел. китара :metalist:

 

тук мойш да скифаш за ко точно стаа въпрос:

 

http://www.behringer.com/GUITAR-PACK/index.cfm?lang=ENG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... ми ко да ти кажа братле ако наистина си решил да се занимаваш с уроци по китара и т.н. аз мога само да те посъветвам да се насочиш към ел. китарките... просто според мен нема смисъл да дадеш толкова пари за акустичка която така или иначе след време ще решиш да смениш с електрик... тфа все пак си е мое лично мнение и определено не искам да те подстрекавам да не си взимаш акустик ако твърдо си се решил на това :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.