Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ при избор на китара?!


Stoicho

Recommended Posts

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

"за тая китарка Behringer има темичка - с две думи не е читава, поне аз с такова впечатление останах."

 

... ми PRIMO тука стаа въпрос за 233 лв. ... аз можех да дам и примера с JumpStart пакета на Ibanez но там стаа въпрос за ени 500 кинта... а поне аз доколкото разбрах TheWhiteGhost разполага с около 200 лв. ... незнам какво си чувал но естествено че за 233 лв. не е продукт за професионалисти... но нека все пак не забравяме че тук става въпрос за първи стъпки в свиренето на китара :metalist: та това което аз знам за тоя пакет е че се изкупува страшно бързо поради ниската му цената и факта че включва всичко от което се нуждаеш като начинаещ :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи Stagg-овете са яки китари. Ако искаш влез в сайта на групата ни да чуеш. Аз имам същия Stagg, като пича дето е дал снимката. Разбира се в студиото е записван с микрофон, но и през пулта да го включиш звучи много прилично. Иначе цената му 270 лв. но определено си заслужава парите.

Само да те предупредя, Стаговете са хубави китари ,но внимателно ги подбирай, че често има такива с фабрични дефекти. Намериш ли си идеален Стаг, дълго време няма да имаш грижи. :)

Ако сайта на бандата е този ,който си посочил като личен . Този ли е ;)

Да същия е сайта. сори за закъснението, но спрях по едно време да чета темата. Погледнах някои от коментарите. Съветвам те два варианта. ако искаш да свириш на акустична вземи си този Стаг. Ако искаш електрическа вземи си Скуайър. Не си купивай в никакъв случай Ямаха. За Берингер не знам, но чета от коментарите, че не си струва. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си купивай в никакъв случай Ямаха.

Е,не с рогата,де...

 

Според скромното ми мнение точно "Yamaha" са една от фирмите,при които съотношението цена/качество при ниските им серии и модели е почти оптимално.И със сигурност са много по-добре от разни Стагове и Технополис-ориентирани-Скуайъри по 250 лв...

 

На цена от около 400-500лв са моделите PA112 и RGX 121 - има доста настоящи и бивши собственици на такива китари - нека си кажат мнението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, моето мнение е точно обратното. Навремето като ходих на уроци по китара веднъж взех назаем една от тези Ямахи за по 250, мисля че тогава бяха по- скъпи. Да си призная честно беше малко по- добра от Кремона. За Стаговете имам поглед само върху акустичните. Но за Скуаера си залагам главата, че това е наистина китара където съотношението цена качество е в полза на качеството. :)

 

Сори ако не съм на твоето мнение, но наистина досега не съм попадал на Ямаха, която да ми харесва. Навремето един мой учител имаше една Ямаха. Трябваше да и сложи Ди марцио адаптери, за да започне да звучи долу- горе добре. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, моето мнение е точно обратното. Навремето като ходих на уроци по китара веднъж взех назаем една от тези Ямахи за по 250, мисля че тогава бяха по- скъпи. Да си призная честно беше малко по- добра от Кремона. За Стаговете имам поглед само върху акустичните. Но за Скуаера си залагам главата, че това е наистина китара където съотношението цена качество е в полза на качеството. :)

 

Сори ако не съм на твоето мнение, но наистина досега не съм попадал на Ямаха, която да ми харесва. Навремето един мой учител имаше една Ямаха. Трябваше да и сложи Ди марцио адаптери, за да започне да звучи долу- горе добре. ;)

хаха ;) аз съм с Squier Strat вече 3-ти ден си я ползвам и звучи добре не че съм голям разбирач де ;) само се бях притеснил заради бученето обаче се оказа че от фендер гадините слагали гадни кабели в комплекта купих си един навит кабел за 16 лв (мислих да си направя сам и пробвах но бученето си го имаше) и работата заспа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ABe не говорете глупости за ямахите, много точни китарки са. Бих казал може би китарите с най-добро съотношение цена/качество при ниския и малко по-високия клас китари.

 

А това за кремоната направо ме разби... да не би да са и били от кремона ключовете, или бриджа, или пък да са били некадърно поставени позициите, или просто ей-така си реши, че била като кремона, щото примерно не те кефи как звучи името на фирмата.

 

И всеки казва за своята китара - аз не знам си колко си време не съм имал грижи с моята ХХХ китара. Ми какво искате, това нали е китара, не е мобилен телефон, да се усуче грифа на 60 градуса, да и изпаднат адаптерите, и да и поникнат крила ли. Случаите със силно измятане на грифа са редки, но, обзалагам се, че поне едно 80% от всички вас със скуаери, джаксъни, ямахи, беринджъри, фактори, и т.н. китари от по 300-500лв., имате известни леки деформации по грифа, които дори най-вероятно не знаете как да гледате, че да ги забележите. Китарите, които след много години остават с идеални грифове са рядкост, и обикновено изобщо не са в този ценови диапазон.

Дори ако оставите китарата си без струни за 20 минути, без да сте отпуснали тръс род-а, това е много вероятно да докара леки деформации в грифа.

 

Аз свиря с един преправян пълдин, както за не знам кой път споменавам, и въпреки, че той е поне на едно 15-на години, и дървесината му вече е добре изсъхнала, пак при смяна на времето и влажността, се появяват циклично леки несъвършенства в дъгата на грифа, и се налага да правя периодично фини регулации на тръсрода, та какво остава за новите китари, които най-вероятно са направени от не добре изсъхнала дървесина.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че този стаг е най-доброто решенше за мен за сега :) Тъй като съм от Хасково и смятам да си купя китарата от Пловдив някой да ми препоръча някой добър магазин там(в който да имат Стаг)

 

 

 

A колкото до спора , който водехте за Yamaha и т.н. Аз ще остана без мнение ,

защото при всички положения ще изкажа не точно, аматьорско мнение :)

Редактирано от TheWhiteGhost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами последно като ходих да си взимам пера имаше Stagg в магазина на филхармонията. Това е една висока сграда, която се намира на главната, всички я знаят, няма как да не я намериш. Като застанеш пред нея се огледай и ще видиш наредени китари-тва е твоето място :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора тук има тунери дали е добре да си взема един като тези ???

И как да го и зползвам ?? Сори за неежеството ама съм в процес на обучение :)

 

Тук

Редактирано от TheWhiteGhost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес един приятел си донесе китарата на у-ще. Всъщност това беше този комплект на Берингер и бях доста очарован от качеството на звука ,който вади :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С кубето ли я донесе и я включи или просто ей така, защото това не е много показателно. Хубаво е китарата да звучи добре на "сухо", но това не е определящо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TheWhiteGhost сорка обаче аз не разбрах ти китарка взе ли си вече :) смисъл не прочетох да си се похвалил по-горе... та питам дали си си взел китарка шот вече и за тунер питаш :) а относно JumpStart пакета на Behringer най-добре ше е ти сам да отидеш до магазина и да го изпробваш на място с кубето което върви със него... така най-добре ще разбереш сам за себе си как звучи :) не е казано че требе да го купиш непременно... просто помоли очтиво хората да ти дадат да го изпробваш... поне ше посвириш малко на аванта ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.