Jump to content
Българският форум за музиканти

Споделете ...


Shagrath

Recommended Posts

абе гледам нещо тука няма много раздвижване ...

та що не вземете да споделите , кой от колко време пее , вид вокали които прави , дали е излизал на сцена и ако да кой как го усеща за себе си , ходи ли на уроци или е самоук и прочие ...

сиреч хайде на по едно резюме за вокали ? :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе гледам нещо тука няма много раздвижване ...

та що не вземете да споделите , кой от колко време пее , вид вокали които прави , дали е излизал на сцена и ако да кой как го усеща за себе си , ходи ли на уроци или е самоук и прочие ...

сиреч хайде на по едно резюме за вокали ? :twisted:

Айдееееееееееееееееееееееееее!!!

 

Кой е пръв :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе гледам нещо тука няма много раздвижване ...

та що не вземете да споделите , кой от колко време пее , вид вокали които прави , дали е излизал на сцена и ако да кой как го усеща за себе си , ходи ли на уроци или е самоук и прочие ...

сиреч хайде на по едно резюме за вокали ? :twisted:

Еми, хайде да се включа и аз най-после :guitar:

 

Пея от 12 годишна възраст по разни хорове, оттам и моята страст към многогласното пеене. От същия период започнах да се самообучавам на китара. Също така си правех записи "с наслагване" - номерът с двата касетофона. Пеех поп и рок парчета с мутиращ гласец ;) , стигах до 3 гласа.

 

По късно, в гимназията, започнах да вземам уроци при вокален педагог, но престанах, тьй като той имаше намерение да се пенсионира при мен, и продължих на принципа на самообучение и подражание на любимите ми певци. ;)

 

Междувременно просвирих мъничко и на клавир, сформирах една две групи, от които нищо не се получи, освен един запис, който веднъж дори прозвуча по Хоризонт! :blink:

 

На сцена съм пял единствено с хор, дори бях доскоро солист. Понастоящем записвам от време на време в студио разни кавъри, смятам да направя някои стари мои композиции.

 

Еми това е засега поне..... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

браво!аз не съм певец,но пея повечето becking vokals;)има зарибявка!едно време имах големи мераци да пея,но в момента съм просто пианист,който пее:blink:не съм ходил на уроци (освен задължителните "Постановка на глас" в музикалната акадения в която уча),пял съм много малко в хор (защото майка ми е пианистката).това е общо взето за мен;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пея от 10 години с прекъсване от 6! :blink: Като малък пях в един хор 2 години и преди малко повече от 2 години започнах да свиря по групи, ала бала и се наложи да попея! Но този път без учители!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трудно е моето да се нарече "пеене"... все пак това е Death Metal... от 97-ма, започнах с DISTORTED REALITY, която през 2000-та на практика се разпадна... от миналата година съм в AGONIC FAINT...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я то изпекло бе :green: (сиреч има отговори)

ми хайде и аз да си кажа ...

още от 6 годишен пеех по хорове ... тва общо да са били 5-6 години ... после след кратка пауза ( ебааа та кратка 9 години ) и пеене само под душа , нещо зех та се охъсих на блек вокали ... та от вече 8 години само това правя ... е опитвам и малко викингски да вкарвам ( тип Vortex ) ма тва рядко се отдава ...

 

3 пъти съм излизам на сцена и тръпката си беше култова ... разбира се с подобаващата сценична треска преди това :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охо!!!И ти, или познаваш Борко, или си той самият!!!

 

'Айде да се отчета и аз :

 

На няколко човека вече разказах историята си - вкратце - пропяла съм преди да проговоря - била съм на около 6-7 месеца и съм изкарала "Ерген, ерген" с всички извивки, но без "р"-то, зер едно време не можех да го казвам. :) Майка ми се опулила :P милата, но няма как - при мене нещата не са от най-обичайните :) На 5 започнах да се занимавам сериозно с музика, което включваше и солфеж и пеене, които за разлика от на повечето китаристи, ми бяха адски интересни и приятни занимания и започнах да пея по разни хорове, като си спомням, че бях единственият идиот от началното ми училище, който пееше и в двата хора(народния и поп-хора :D ).И т.н.

Към момента (к'ъв хубав лаф) припявам тук-таме на около 5-6 местенца и позаписвам по някоя и друга рекламка (и-хи-хи - фен-клуба - здравейте,пиянденца сладки :P ) и к'во още...И ми съ пей ощи!!!

Това е май...Не знам?!? :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Ми аре и аз да понапишем нещичко :)

 

Не знам откъде се е породила у мен идеята за пеене :P

От 9-ти клас зачегъртах на китара и от тогава: "дрън дрън" и "га га "

и така до студентството когат заформих една група и взех да грача там и от гра на гра та пообиколихме софийските и други клубове.

 

Едва преди около годна и повина обаче започнах наистина да надушвам що за животно е пеенето и има ли то почва при мен :D

 

Участвал съм и соло по разни конкурси и ала бала....

 

Иначе уроци има доста при различни преподаватели.

Пял съм поп, рок, джаз.............

 

Са в момента наблягаме главно на вокална работа и грачим в едно църковно хорче :-(

 

 

Некви момчета и момичета :P спореха в една тема кое е по-трудно китара или пиано.

Не знам аз кое, ама знам, че да достигнеш истинско вокално изкуство бая ниви трябва да изореш, ако мога така разбирате ли нали да кажа!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте хора!

Това е първият ми пост затова ще се постарая да е по-смислен!

Та и аз като другите(както забелязах) започнах да пея в хор когато бях на 6 и така до 4 клас когато се отказах.Последва един дълъг период, в които слушах много и различна музика, което ме накара да се замисля дали мога да пея наистина и рекох да се пробвам!Това означава че се наемам с ролята на вокал!

Пял съм пред публика и с малко тренировко може и да стане нещо от мен!

Хиляди благодарности изказвам на един приятел (които също доста редовно пише в този форум) затова че ме запозна с този велик инструмент на име китара,с който се занимавам сам и то от 2 месеца! :guitar: :):)

Това е което мога да кажа за себе си... надявам се моите съученици,които също се занимават с китари(но за разлика от мен ходят на уроци!) се научат да свирят, та да можем и ние да посвирим яки песнички!

 

Мерси за вниманието :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ето малко и от мен.... в общи линии съм пропял преди да проговоря (свестно), не знам колко голям съм бил тогава... :rolleyes: В първи клас започнах с някакъв хор... и така до 3ти. После се запалих по китарата... тва на следващата година. Година по-късно открих, че е възможно да се пее и да се свири едновременно и започнах усилено да репетирам. Бяхме си свормирали едно... хм... ансамбълче с кухи китари и аз - вокал :green: В края на седми клас спрях с уроците по китара, само няколко месеца след това, точно бях навършил 14 и бях почнал зверски да мутирам, когато ми предложиха да пея в една рок-банда в родния Самоков. В интерес на истината още съм си в нея, само дето името ни от Инцидент стана Интегра :cheers: Преди около година и половина започнах с уроци по пиано. Ама нещо не ми беше по душа и 6 месеца по късно прекъснах. За сметка на това пък започнах уроци по пеене в София при една невероятна учителка, малко по-късно почнах и солфеж, а и желанието ми да подобря способностите си като китарист също надделя та започнах и такива уроци :guitar: Като сценичен опит, мога да кажа че имам доста, от доста малък. Концерти, фестивали, индивидуално, с групата, като вокал, като китарист... и като артист в театъра :cheers: Опа, аре стига толко, че мина дакела с пилетата :green: Минутката за реклама изтече :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Веднага се отчитам:)

Пея от най-ранна детска възраст, а именно - 4 годишен. Тогава почнах в една детска вокална група. В първи клас ме приеха в хора на радиото, но се отказах след няма и година, защото едва насмогвах с всичките извънкласни дейности - танци, свирене на пиано, езици, изобразителни изкуства. Ама не би. Няколко месеца след това, вече като второкласник, учителката ми по музика откри "самородния" ми талант ( :angry: ) и станах солист на вокалната група на големите - с малките не се разбирах, а и от бебе почти си падам по каки. До седми клас, когато кандидатствах (и бях приет!!!) все си пеех солата в училище - имаше даже лаф, че даскалиците по музика се сменяват, но солиста на хора - не. Спомням си, че тогава пеехме една много сладурска песничка, в която една гарга се опитваше да пее, а славейчето и казваше да престане. (Ми-фа-ми, Гарго престани... Ла-си-ла, Лош певец си ти). Тогава пеех славейчето и обирах всички овации. Не мина много време и звучният ми дискант започна да мутира, а и пропуших. В осми клас, вече като гимназист, от основното училище ме поканиха да водя годишния им концерт (аз си бях абониран и за конферанса) и тогава изпях Гаргата, отново обирайки овациите. Та... оттогава съм Гаргич. След това ми пеене поспрях да пея - гласът ми мутираше ужасно гадно; имах много преходи, а нямаше кой да се занимава с вокалната ми пдготовка... И спрях да пея за няколко години. Докато не се намерихме с едно китаристче Пешо (тук познат като overhate) и не решихме да правим парче (аз все още малко посвирвах). Реших аз да си изпея парчето, ама ниц... Гласът ми беше станал под всякаква критика. И, естествено, реших да си го оправя. И ето ме, вече малко повече от година в редиците на обучаващите се певци. Вокали пея... хм... почти всякакви :angry: Стига да са мелодични де. В момента непрекъснато експериментирам, опитвайки се да направя нещо ново, да звуча различно. И, струва ми се, вече имам достатъчно богата палитра от темброве:( В момента ходя на уроци при Снежанка (все по-рядко де) и съм много доволен от напредъка си при нея. Това прекрасно същество успя за два-три месеца да ме накара да удвоя диапазона си!!!

 

Май не беше много в резюме, ама кво да направя, като обичам да говоря за себе си!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, общо взето, от малка исках да се занимавам с пеене, ама тогава бях неориентирана и нямаше как да стане. Ходех по разни детски конкурси, ама не пожънах много успех. Въпреки това бях сигурна, че имам глас.

И така, от около година ходя при страхотен вокален педагог (Меги Ценова), която, така да се каже, ме научи да пея. Само да кажа, че вече от година и половина пея в училищния хор (Испанската гимназия) и имам няколко участия с него. А в солов план, първото ми сериозно участие беше с групата на Mandalay Интегра, когато изпях две песнички. И после имам едно солово участие от февруари тази година, но напредъка, колкото и нескромно да звучи, е забележителен :blink: В момента подготвям най-различни песнички, например Delerium-silence, everything but the girl-missing и т.н. Също така започнах и малко да се занимавам със солфеж и така. Май това е всичко за мен :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.