Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez S470dx , Ibanez Rgt42


deian

Recommended Posts

здрасти на цялото войнство! насочих се към тези модели- по добре отколкото да взема RG370 и да му сменям адаптри счупен след време от нежно свирене флойд и тн. някой има ли впечатления от тези модели ? предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защото името на друг модел озаглавявяше темата и сори ако това те дразни. на първия въпрос- от Икономов или по- вероятно от Германия- цените са почти еднакви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти доволен ли си от твоя? огкъде го взе? моя купих оттук преди 10 год и съм доволен но тогава качеството беше по различно. сега рядко попадаш на нещо свястно затова и търся повече мнения . лошото е че ментета има и в странство...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми моя колегата Еджкръшър го е купил от лондон и после го взех от него. качеството е перфектно - много се изнервям някой като каже 'е то е корейски - начи не става'

а който го е хванал досега не мога да му го взема от ръцете после

значи ситуацията е такава, че тук се шипват сякаш повече непроверени или китари с някакъв дефект. общо взето тези, които ги е срам да пратят в големите европейски музикални магазини. щот нали се сещаш ако там някой ревне че са му продали преебана китара кво става

пък ние българите къде сме виждали китара, радваме се чак лигите ни текат :virtuoz:

не говоря за 100 % от внасяните инструменти. идеята е че да попаднеш тук на дефект е по-вероятно

 

пак казвам - градя мнението си на проби - свирил съм на корейски ибанез, купен от чужбина - рг370 май беше, и на такъв от тук. оня беше купен 2 години по - рано май

е разлика от земята до небето

може просто бройката да е била такава, де да знам

да не земе да се обиди сега някой :D

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пробвах за малко Ibanez S470dx при avaavaava от форума - добра китара, махагон, лека е (въпреки, че аз предпочитам китарата да е по-тежка :D ), изглежда страхотно, флойда е ZR - най-доброто, което може да намериш откъм стабилност, връщане в нулево положение - просто е перфектен, на лагери е, няма ножове, които да се изтъпяват.

Според мен е по-добрият избор.

 

Иначе Rgt42 също бива, пак е махагон, има 24 прагчета, ако това е от значение за тебе, флойда е добър, но ZR със сигурност е по-добър.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми моя колегата Еджкръшър го е купил от лондон и после го взех от него. качеството е перфектно - много се изнервям някой като каже 'е то е корейски - начи не става'

а който го е хванал досега не мога да му го взема от ръцете после

значи ситуацията е такава, че тук се шипват сякаш повече непроверени или китари с някакъв дефект.

 

.....

2 години по - рано май

е разлика от земята до небето

може просто бройката да е била такава, де да знам

да не земе да се обиди сега някой :pray:

Специални поздрави от Икономов - Благоевград. На по кафенце сме с него точно сега и се смеем взаимно на този бисер. :wall:

Та ще цитирам мосю Икономов, ако може понеже той не е регистриран във форума: ,,Плащам му транспорта и 1000лева, ако намери някаква разлика в цитираното РГ7321 и това в магазина в Благоевград!"

 

Може ли и аз да присъствам на чека? :D:D:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха, виж сега, говоря ти за две отделни бройки, от които съм останал с впечатление. не казвам че от чужбина е невъзможно да се купи китара с някакъв дефект.

никого не искам да обидя, нито пък да разсмивам :pray: може да е била 1 от 100 бройки, аз на нея да съм попаднал :D не визирам всички китари, купени от България и не визирам фирмата на Господин Икономов в частност, още по-малко да се заяждам без основание. просто изказах лично наблюдение върху няколко изпробвани модела, произведени във време с разлика от няколко години

да не говорим, че съм виждал чисто нов РГ престиж с наранено дърво на грифа - в един от тукашните магазини (тъкмо го бяха извадили от кашона)

 

и други колеги от форума са споделяли подобни наблюдения, пак за отделни бройки - а не за цялата продукция :P:P:P:P

 

цялата работа е там, че е занижен контрола на качеството като цяло

целта не беше да се получи конфузна ситуация :D

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а в горните си изказвания не съм споменавал фирмата на Г-н Икономов - нека да е ясно. достатъчно уважвам хора, които се занимават с такива неща за да подливам вода

изказването ми беше като цяло за продуктите внасяни в България - важи за всичко, не само за музикалните инструменти

 

никого не задължавам с мнението си, нито искам да правя лоша реклама на някого - ако така е излязло, молим за извинение :D:pray:

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добра китара, махагон, лека е (въпреки, че аз предпочитам китарата да е по-тежка ;)

как така хем махагон, хем лека ;)

това са взаимоизключващи се думи :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами има изтънени участъци - по роговете, отстрани, не е като RG-тата "екструдирана", а и е по-тънка. Но беше чувствително по-лека от моето RG, което си е от липа.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами лека е - сравни я с един гибсън, също махагонов - при ибсъна материала е кажи-речи 2 пъти повече в тялото

като погледнеш отстрани с-серията е с почти 2 пъти по-тънко тяло. и има изрязано бая за флойда - оттам също пада теглото ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.