Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez Rg 370bk


deian

Recommended Posts

някой има ли впечатления от въпросния модел-Ibanez RG370BK или RG350BK. сега съм с RX40 от който съм много доволен но няма флойд роуз и реших да си взема още една китара. ще се радвам ако някой сподели своя безценнен опит. поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6-струнния ми Ibanez е (беше RG 370), който е на снимката в профила ми и съм много доволен от него, като изключим адаптерите, които смених. Стига да е японски, мисля че си е добра инвестиция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ! а здрав ли е флойд роуза(разбиват ли се с времето резбите на машинките)? знам че няма вечни неща но някои са по слаби други не...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Деяне, специално на този модел имам впечатления, че Флойда е здрав. Е не е оригинален - вярно, но спокойно ще издържи, докато решиш да си купуваш ориджинъл :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро сравнявах два Ibanez 370 . Единият около 10 годишен японско производство а другия нов от Икономов - корейски. Според мен бяха две много различни китари. Старият беше с по-дебел гриф по глух тон и супер флойд. Според мен звука на новия е по отворен /ясен/ грифа е по тънък но флойта е по зле. Въпреки всичко мисля че тези модели си заслужават парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм свирил на 10 годишна японска такава китара, флойда цепеше нула, което немога да си го обясня защото пича го използваше яко а каза че изобщо не се е занимавал с него да го смазва и прочие...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е и че всички китари са си до бройка - моята (RG 370 DX BK) е качествено изработена, сглобена и боядисана, флойдът също цепи нула, нищо че китарата е индонезийска. А и при новите китари има и друг момент, че ако е съвсем нова, струните може да не са отпуснати и да разстройва заради струните, не заради флойда. Аз като бях в Благоевград да взимам моята, побъзиках малко и една 320 и една K7, които също разстройваха и то доста, защото бяха с нови струни, нищо че едната беше близо 900 лв, а другата 3000 ;)

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доброто си е добро! ще търся по скъп модел . благодаря!

 

Цената не е гаранция за качество винаги!!!!Трябва да знаеш какво търсиш и искаш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами разликата в годините на производството?Знае ли някой кога горе долу е границата преминаване от качествено към "на приемлива цена с приемливо качество"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам хора... Аз съм с RG350DX - черна, корейска(продавам я) и съм много доволен от звука. Ако трябва да съм честенр само флойта не ме кефи нещо, обаче мисля, че това е въпрос на настройки, с които не съм се хванал, въпреки, че китарата е на близо година. Тези модели се водят от най-евтините и не може да се очаква нещо величествено, но въпреки това, както казах - много си обичам китарата, но трябва да е разделя с нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано не съветвам никой да си купува китари на старо, произведени след 2002 г., щото са с по-кофти дървета и не са доизсъхнали като хората и след 5 години почват да се кривят и пукат, което не е много приятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.