Jump to content
Българският форум за музиканти

Jpm разцветка


Recommended Posts

Значи искам да питам дали някой знае някъде кой може да ми боядиса китарата така ?

jpmc.jpg

И за какви пари става въпрос :blink:

 

----------------------------------------------------------------------------------------

 

Наскоро (около 1-2 месеца) един приятел си купи РГ 320 и тремолото (Edge III) в момента не се връща в начално положение и разликата е доста осезаема :blink: което е мн кофти за 900 лв. китара! Някой знае ли дали има оправия или требва ново ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тремолото чети тука: http://www.ibanezrules.com/tech/setup/index.htm

 

вероятно трябва да се подострят ножовете, и задължително да се сложи смазка - грес или там пише, че става и с вазелин за устни :blink: препоръчително без миризма :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди 5 месеца си купих RG 370 и също имах проблем с тремолото (Edge III отново) и то осезаемо не се връщаше в изходно положение. Много ядове брах, но след като го смазах - работата заспа. Сега понякога много издевателствам върху него, но (да не кажа голяма дума) след като го пусна, все едно не съм го докосвал, връща на 100%. Интересното е, че в началото, като я купих, китарата си беше с 0.009 струни и не разстройваше. След това смених струните, сложих едни 10-ки и започна да разстройва при дърпане нагоре, тоест да повишава тона, а при dive до дърво, дет му викам аз - не разстроваше. После започна и в двете посоки да разстройва, не издържах, хванах една кутия грес, един имбус и 2-3 клечки за зъби, смазах го хубаво и сега... съм щастлив <_<

 

А, сега се сещам и за друго - провери дали заключването горе при ключовете не е с недостатъчно стегнати болтове, при мен беше така и много паника хвърлих, защото след всяко натискане на ръчката и пускане, се чуваше едно гадно скърцане и пукане (от лекото преместване на заключването)...Няма да ти казвам какви мисли ми минаваха през главата :Р

 

Относно боята - провери в някое специализирано студио, където правят картинки и надписи по поръчка. Или си поръчай някъде да ти направят нещо като винилова щампа, която после да залепиш на китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери по рекламните агенции, доста от тях правят такива картинки и лепенки ако им дадеш векторни илюстрации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

идеята ми не беше да е от фолио ...

 

^^Pampi работил съм в рекламна агенция 2 години знам че се правят лепенки ...

 

ама еи тая на снимката не е направена с лепенки :headbang:

искам да е като хората, не побългарени рабпти пак :virtuoz:

Редактирано от Petrucci
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.xtuners.hit.bg/1other.htm

 

 

http://www.aerogresia.com/

 

тук май могат да ти помогнат. Не съм ползвал такива услуги...просто го имам като линк.

Редактирано от alexthegreat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да изрежеш шаблони от самозалепващо фолио с дупки за фигурите и след това със спрейове с разл. цветове да направиш фигурките. После отлепяш фолиото, един лак отгоре и си готов :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.