Jump to content
Българският форум за музиканти

Korg Triton >extreme<


drummer_93

Recommended Posts

Видях Jordan Rudess от любимата ми банда Дрийм Тиътър да свири на такъв клавир,и реших да ви попитам какво ви е мнението за него.Лично мен,този Корг страшно много ме кефи <_<

Ето и картинки:

korgtritonex88grootsm8.th.jpg

 

trextreme61rearlargedu7.th.jpg

 

tritonextremelargeze6.th.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е устройството на онази "лента" под джойстика?Виждал съм,4е като движиш пръста си по нея и звука се променя :think: Ето какво намерих,като обяснение за нея:"A smooth-feeling ribbon controller is located just below the joystick and is freely programmable to control any aspect of your sound".

Редактирано от drummer_93
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си че е бил точно този инструмент? Рудес ползва Курцвели, дори знам че бута много силна реклама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е устройството на онази "лента" под джойстика?

Този рибън обикновено изостря повечето бленди, т.е. променя ги честотно.....например акордеони и хармоники ги прави с повече високи и повече "въздух"....а саксофоните примерно ги прави по-разпрани <_< ....демек постига се оня ефект когато започва да се дере сакса - тва са фабричните му настройки, но по принцип има опции за настройки на рибъна, като можеш да си го направиш като втори джойстик за глисанди, портаменто, питч и всички ефекти които има свирката

Имам Тритон про и на него е така.....не вярвам на следващия модел да е по-различно :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jordan Rudess не свири нито на Корг Екстрийм нито пък вече свири на Кърцуейл...

Клавирът който използва може би вече от около година е КОРГ ОАЗИС!!!

Разбира се и Екстрийма и Оазиса и Кърцуейла К 2600 са невероятни клавири!!!

Въпрос на вкус и на не малки финансови възможности е какво ще предпочете да използва човек...

А в случая на Ръдес фактор си е и това че от доста години е рекламно лице и промоутър на Корг колкото и да не го разгласяваше докато свиреше с Кърцуейл...

Само да кажа че цената на ОАЗИС в момента в един от най-евтино продаващите музикални магазини в Европа е около 15 000 лева...

За Рибън контролера вече беше обяснено... :cheers:

<_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото,Rocko <_< NoSoul,Rudess използваше Kurzweil K2600 отдавна. kurzweilk2600jr1.th.jpg

След него беше с Тритон Екстрийм rudessxc3.th.jpg ,а последния му синтезатор е Корг ОАЗИС. oasysonwhitepopgl5.th.jpg octatour03ar3.th.jpg

Невероятен инструмент :wow:

P.S:Rudess все още използва Екстрийм-а,но в студиото.Мисля,4е той не е бил с него по концерти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jordan Rudess не свири нито на Корг Екстрийм нито пък вече свири на Кърцуейл...

Клавирът който използва може би вече от около година е КОРГ ОАЗИС!!!

Разбира се и Екстрийма и Оазиса и Кърцуейла К 2600 са невероятни клавири!!!

Въпрос на вкус и на не малки финансови възможности е какво ще предпочете да използва човек...

А в случая на Ръдес фактор си е и това че от доста години е рекламно лице и промоутър на Корг колкото и да не го разгласяваше докато свиреше с Кърцуейл...

Само да кажа че цената на ОАЗИС в момента в един от най-евтино продаващите музикални магазини в Европа е около 15 000 лева...

За Рибън контролера вече беше обяснено...  <_<

:cheers:

Имам снимково доказателство,4е Ръдес е ползвал и Екстрийм :cheers: Но той все още го използва в студиото си(4етох негово интервю).

Редактирано от drummer_93
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че някой се е снимал с нещо си не означава че го е използвал...

И аз имам снимки с Порше Карера 911 турбо но не карам такова... :P

Както споменах и по-горе Ръдес е промоутър на Корг и има снимки с много от клавирите им включително и с новият ТР и Х50 ама едва ли ще си ги помъкне по търнетата... :lol:

Мисля че ставаше въпрос за лайв гиъра а не за студио...

А там той мина директно от К2600 към ОАЗИС...

Рудес никога не е използвал на лайв Екстрийм...

А в студиото си използва много и най-различни от хубави по хубави джидавки...

И помеждудругото може и да ползва някой и друг Екстрийм... :)

Всъщност той използва всичко което си поиска но в крайна сметка няма значение какво точно ще използва един велик музикант...

Защото всичко от което има нужда е вдухновение...

Останалото е съсредоточено във върховете на пръстите му и в сърцето и душата му... :inlove:

Айде... :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Triton Extreme-a е невероятен инструмент... Познавам се с класическия Тритон и мога да да си представя каква лудница е Екстрийма. Страхотен звук, безброй много възможности и освен всичко друго може да се ползва и като жесток мастер контролър!

Лентичката под джойстика се нарича Рибон (Ribbon controler) и е просто още един пинизчийски миди контролер... И като такъв може да му се зададе да контролира каквото му се иска на човекът за синта :lol:

А за Ръфълс... До преди година човекът като свиреше с Тиътър ползваше Курзвейлът като единствен синтезатор и мастер контролър...но отзад стоят наредени още около 10 рак модула...така, че не се лъжете :) В соловите му проекти, където той е малко на принципа "всичко сам си правя" свири с Екстрийм-а!

От година някъде обаче се е лепнал на тоя OASYS и не пуща гадината... :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.