Jump to content
Българският форум за музиканти

Свързване на миксер с


Recommended Posts

Кое, как и къде?Току що си взех чисто нов миксер, хора кажете къде трябва да влезне кабела в аудиокартата и къде трябва да влезе кабела в самия миксер?Благодаря ви много...!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимай и на двата уреда всички "дупки", покажи снимките и ние ще ти оградим верните отговори! Смятам, че така е най-лесно :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.behringer.com//802/802_big.jpg - пултчето

а картата е най-обикновенна PCI 4 Channels

входовете са :

1.Game

2.Speakers

3.Microphone

4.Line in

5.Rear

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам най-обикновен микрофон-Lamar със изход-ЖАК и синтезатор:

Roland E-16!ЩЕ СЪМ ВИ АДСКИ БЛАГОДАРЕН ако ми кажете как и къде да свържа ми квофона и синтезатора за да направя няколко демо записа.10х предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами така като гледам, трябва да прекараш един кабел от някой от изходите на миксера (горе вдясно - имаш жакове за слушалки, за монитори и за крайния микс) и да го включиш в Line In на аудиокартата.

 

Ще ти трябва кабел с два големи моно жака от единия край за миксера (ляв и десен канал - последната секция горе вдясно, под логото на Берингер) и малък стерео жак от другия край - за звуковата карта. Би могъл да ползваш и изхода за слушалки на първо време - с един кабел с голям и малък стерео жак.

 

Микрофона трябва да включиш в един от първите два входа. Синтезатора - в някой от другите.

 

Няма нищо сложно, просто ти трябват подходящи кабели.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре използвай Output-a, Който е за чинчове и малък стерео жак

към line in на картата.Червено с червено и другото е черно и съответно към бялото над надписа Output. :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и може ли един въпрос. :curse:

Ако ен е тайна каква цена плати за този миксер,

защото и аз мисля да взимам някакъв скоро и ме интересува.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пулт OUTPUT (червен и бял чинч) -> Звукова Карта LINE-IN

 

Звукова Карта SPEAKERS -> Пулт INPUT (червен и бял чинч)

 

 

Пулт CTRL ROOM OUT (два жака) -> Усилвател AUX IN или CD IN

 

Първо слагаш всички врътки на неутрално положение (0). После микрофона го включваш в канал 1 (не на БНТ) и с малкият черен потенциометър (TRIM) на същият канал настройваш силата на звука, така че светодиодите да близват 0-та при много силен звук към микрофона. После ползваш потенциометъра за LEVEL на въпросният канал за да регулираш леко силата, но гледай да не усилваш, а основно да намаляваш ако е нужно.

 

Когато искаш да чуваш микрофона, но преминал през компютъра натискаш CD/Tape to CTRL. Когато искаш да смесиш изхода от компютъра и микрофона натискаш CD/TAPE to MIX (не за запис - само ако искаш да пееш заедно с компютъра, но сигналите да се смесват в пулта, а не софтуерно в компютъра).

 

Ще трябва да се позанимаваш малко докато разбереш кое/какво/защо - няма как :curse:

 

пс. А - да - синтезатора пробвай да го включиш в 3/4и канал, при мен така бачкаше с една Yamaha PSR.

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уфффф.....мноо сложен въпрос! :curse: Ами аз бях в събота до софия и едва ли не си го взех по спешност ами 163 лева е чисто нов.За 175 лева щях да си взема миксер от същата серия (xenyx) 4 канален, но беше втора употреба и нямаше гаранция, и реших да заложа на сигурното.Не знам от кой град си но в София попринцип цените на тази техника вървят най-нормално....това са нови модели миксери и във сайта на берингер са на същите цени (за Германия - 80 евро, за Англия - 50 паунда)ама само едно ще ти кажа....НЕ БЪРЗАЙ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а трябва ли примерн окомпютъра да е изключен като свързвам миксера или обратното или и двете?И големите жакове едни и същи ли са?Имам в предвид тези които се продават в магазините, да не да объркам нещо и да хвърлям кабели след тва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а трябва ли примерн окомпютъра да е изключен като свързвам миксера или обратното или и двете?И големите жакове едни и същи ли са?Имам в предвид тези които се продават в магазините, да не да объркам нещо и да хвърлям кабели след тва!

ето прочети тук

http://www.wincue.org/pc_recording.php

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.