Jump to content
Българският форум за музиканти

ГАДНО бръмчене на струните


zombie_

Recommended Posts

Още нещо което много хора пренебрегват - настройвай си правилно кухарката - ако са ти много отпуснати струните посмъртно не можеш се оттървеш от ръмженето  :D

А ако ги занитиш кат бате Арнолд Фолцваген  :D  :D  :D  - жал ми е за пръстите ти

Ползвай за начало пиано или камертон докато ти свикне слуха с правилното "Ми"  ;)

 

И не на последно място - това, че китарата е нова не значи че е свястна - прост тест - гледай странично грифа - плавно и леко натискай примерно 6-та и докато опре в последното прагче не трябва да се опира до никое друго. След като се опре в последното, струната трябва да опира АБСОЛЮТНО всички прагчета. Това го направи с всички струни и ако има отклонение ти требе лютиер  :green:

 

ааа... още нещо - изряза ли си ноктите ?  :D

леле мамо ... строших си пръстите от писане.....  :D

колега, обясни ми защо шишеш простотии и само объркваш аудиторията от начинаещи? :D

 

първо - обясни ми как когато една китара е настроена в стандартен ЕБГДАЕ строй може струните да са отпуснати или антегнати? интересно ми е да знам

 

второ - обясни ми тази система с последното прагче. не схванах нещо - също ми е много интересно да знам. такова нещо няма. не знам що за човек си - моите уважения, но заблуждаваш хората

 

колежке ЗОМБИ, не знам какво да ти кажа. направи следното:

натисни да речем 6-та струна на 1-вото и на последното прагче. за целта ще ти трябват 2-те ръце. или помоли приятел да го направи. когато е притисната провери длаи между струната и 12-то прагче има разстояние. трябва да има малко - а не да опира струната. тоест грифа трябва да е с формата на дъга

 

мостчето на главата НЕ ИГРАЕ РОЛЯ, КОГАТИ СТРУНАТА Е ЙНАТИСНАТА НА ПОЗИЦИЯ. толкова глупости изчетох че ми е лошо

проблема ще идва от струнника - ако е прекаленно нисък, оттам атаката на струните ще е ниска и ще звънят по прагчетата

може и да няма проблем, може свирача да е дефектен :metalist:

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да бъда точен, като натиснеш струната на 1-во и 12-то прагче, на 7-мо трябва да имаш много малко разстояние между прагчето и струната, около 1/10мм, колкото да можеш да пъхнеш парче хартия от А4 отдолу.

 

Значи - щом ръмжат на определени позиции, кажи ми следното:

На дадена позиция ли ръмжат всички струни, в определена част на грифа ли, или само определени струни на определени позиции?

 

Ако ти се занимава(хем ще е и упражнение за натискане), вземи диаграмата отдолу(дай "Save Picture as..." в менюто, което излиза с десния бутон на мишката върху картинката), отвори я на paint, и нарисувай жълта точка на всички места, където както и да натискаш ръмжи, върху съответната струна, на съответната позиция. После я прати на evtaka@abv.bg, за да напиша тук, в темата, от къде е проблема, ако има такъв.

grif.JPG

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да бъда точен, като натиснеш струната на 1-во и 12-то прагче, на 7-мо трябва да имаш много малко разстояние между прагчето и струната, около 1/10мм, колкото да можеш да пъхнеш парче хартия от А4 отдолу.

 

Значи - щом ръмжат на определени позиции, кажи ми следното:

На дадена позиция ли ръмжат всички струни, в определена част на грифа ли, или само определени струни на определени позиции?

Да разстоянието е малко на 7-мото прагче при теста, дето го пишеш.Определена струна ръмжи на определено прагче(най-проблемни са 5-та и 6-та струна). :godbless: Сега ще ти пратя и помощната картинка на мейла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не виждам никаква зависимост в местата, които звънят. Най-вероятно има малки неравности в прагчетата, или пък наистина не натискаш.

 

Ако си от софия, можем да се видим да я оправя, около час ще отнеме, ако е това, които си мисля, или пък можеш да я донесеш на някоя форумна сбирка.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм от София, ще видя дали китаристите от Козлодуй имат време за мене :dance:. Явно сама няма да се оправя, ама нали затова са по-напредналите в тая област.Все пак много благодаря за помощта ГОТИНИ СТЕ, ВИЕ КИТАРИСТИТЕ :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брех, голяма тема-голямо нещо.

 

Просто като задържаш струната на прагчето, и/или не я притискаш достатъчно добрем и/или някоя от струните ти се допита до нокътя и/или възглавничката на пръста и за това има 'бръмчене'.

 

Случава ми се постоянно. Особено с нокът 'бръмченето' е бая снилно.

 

Ако не е това, просто се свържи с магазина от които е купена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брех, голяма тема-голямо нещо.

 

Ако не е това, просто се свържи с магазина от които е купена.

Абе нали за тва са тия форуми, за споделяне на опит. Не мога за най-малкото нещо да ода до тоя магазин, щото не е в моя град.Пък и сигурна съм тая тема ще помогне и на някой друг. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.