Jump to content
Българският форум за музиканти

Diy бас преамп


Recommended Posts

Здравейте. Знам, че този форум не е за DIY ама и тук има хора които биха били могли да помагат с идеи..

 

За какво иде реч. С разбойника имаме идея аз да му сглобя 1 бас преамп, който ще има 2 канален еквалайзер, сенд-ретърн, балансиран изход с трансформатор и усилвател за слушалки, и вход от цд плеър който сигнал ще се смесва с баса за да може да се свири и слуша музика едновремено.

 

 

Може да има 1 копче за обръщане на фазата ако е нужно.

 

 

за сега схемата ше изглежда така:

http://naudio.hit.bg/bp.pdf

 

Някакви нередности да забелязвате в нея ?

 

Притесняват ме стойностте на потенциометрите на изхода за към усилвателя за слушалки и резисторите ...

R12 и R13 по принцип трябва да са по 10к ама малко не съм съвсем сигурен около смесването точно по колко да са..

 

Остава двуканалният еквалайзер.

 

Разгледах схемата на мюзикмен стингрей, но не ми хареса на симулация

 

Другите 2 решения за които се сещам са дпбре познатият баксандал и това, но само с 2 потенциометъра.

 

Та това е... който разбира тук се спира :virtuoz:

приемам предложения всякакви за момента...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако не държиш много на двуканлания еквалайзер,можеш да черпиш идеи от тая тема,макар че се съмнявам да не си го направил вече. :D

 

Другото което ми хрумва е да имa реголиране нивото на сигнала за Send/Return,или поне само за Send.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеите на Евтим ги видях. Еквалайзер може и графичен да се направи, но аз не искам да са много копчета. Смятам, че и за хубавият звук при добър инструмен,апаратура и басист са достатъчни и 2 копчета, а да си призная честно колкото повеече са копчетата за управление на еквалайзер, толкова по- трудно се работи с тях. (поне за мен).

 

Идеята отпада на Евтим.

 

Не съм сложил сенд левел не за друго, ами защото искам да се огранича в само 4 потенциометъра за контрол. Дори гейн резистора може да е тример вътре в преампа или копче с 2 позиции за смяна на активна и пасивна електроника.

 

В такъв случай за сенд-а може да има 1 джъмпер с някакъв пад при положение, че нещо не е наред в системата :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.