Jump to content
Българският форум за музиканти

Кубе 600-700 лв


mmanson

Recommended Posts

Един приятел ме помоли да потърся кубе за 600-700лв ( ново ) . иска да си купува тази седмица и е събрал парите . Та може ли да ми кажете добри модели , магазини снимки и инфо B) . Мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако го устройва транзисторно да додаде още 100лв и за 800лв да си вземе рандал с 2х12 от фактор - определено е много добро B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кликни тук

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=15941

нещата - които сьм написал - ги мисля вдействителност

и според мен е едно от най добрите решения за твоя приятел

и друг пьт сьм казвал, че тези трани рандали са леко кофти

(трябва да си много добьр като Дарин Васил, че да изкараш свестен звук от тях- на мен лично ми отне доста бьрникане - което - не ми говори добре за тия ампове,( прочети за дигитек джема)-толкова за рандал - ако не си екстремен метьл - не си взимай)

за визия - виж ми снимката - това е атакса

тоест - по дизайн - няма сериозна конкуренция

за звук - е една от най добрите алтернативи за тия пари

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако го устройва транзисторно да додаде още 100лв и за 800лв да си вземе рандал с 2х12 от фактор - определено е много добро :D

подкрепям с две ръце :)B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се обадя :D

 

ТОНИ извини ме приятелю ама аз с моя рандал въпреки че не съм екстремен метълист ама хич, изкарвам много добър чист звук и при това с 2-3 завъртания на потенциометрите... за драйва не коментирам тамняма какво да се каже....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за сьжаление - моята и твоята база за сравнение са твьрде различни

да се хваля ли че сьм притежал над 30- 40 ампа

включително такива за над 3000 ДМ?

 

рандал просто не може да ме зарадва

на теб сигурно ти вьрши чудесна работа

различни хора сме ,с различен житейски опит

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с различно мнение за звук. Ясно е, че и рандал и Атакса и всички останали кубета си имат предназначение и разлики в звука и че различните хора харесват различни неща.

 

Ето, получи 3 алтернативи тук и сигурно ще има още. Остава да ги преслушаш и да решиш коя е твоята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за сьжаление - моята и твоята база за сравнение са твьрде различни

да се хваля ли че сьм притежал над 30- 40 ампа

включително такива за над 3000 ДМ?

 

рандал просто не може да ме зарадва

на теб сигурно ти вьрши чудесна работа

различни хора сме ,с различен житейски опит

Напълно подкрепям :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де защо сравняваш амп за 600-700 кинта със такъв за 3000 ДМ или ако щеш Виетнамски донги..... :)

В случая става дума за "Кубе 600-700 лв"

На всички ни е ясно, че има и много, много по-добри и хубави ампове от този.

 

Аз не съм притежавал 30-40 ампа, даже и 3-4 не съм притежавал. Ама мисля че е много крайно като се казва че "едикво си не става щото има ипо добро от него".

 

Поздрави

:cheers:

Редактирано от AFTER-THE-RAIN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не сравнявам за 600 и за 3000

аз сьм си изградил вкус и представа за това как трябва да звучи един добьр амп вьз основа на многократно пробване на най различни китарни апаратури

рандал рг 75 - сьс сигурност не може да мине за отличен амп

има тон - който е малко над лошия транзисторен - но определено не е добьр

 

от рандал бих се заинтересувал от Уорхеда, тоя дето е ползвал Джорж Линч и сегашния Скот Ян (там каквото ползва няма да е лошо)

 

конкретно за рг 75 - ти казваш че има хубав чист тон(спрорд представата която си си изградил за звук)

добре донеси го

аз ще докарам - сьщо транзисторни Фендер Про 185 и Роланд Джаз Хорус

-ще ти се променят мнението за клийн звук -на 180 градуса

да не говорим за Фендер Супер ривьрб

имал хубав драйв - АТАКСА - просто ще те накара да го изхвьрлиш през прозореца(да и чистия канал на Атакса - сьщо)

 

ако говорим за еталон -чуй записа на Кольо К - месата - ето от такива ампове знам какво е хубав звук (случайно сьм имал сьщата)

както и Маршал Енивьрсьри 6101(имах такьв още преди 7-8 години не помня вече - даже Джон Мьльн свири с вече бившето ми енивьрсьри в суинга) - какьвто Делян си е взел наскоро - и затова явно си продава ламповия рандал - ЧИЬРС :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май бая се отклонихте от темата

 

на мен пък ми харесва клийн канала на кранк - нека фендер да са еталон за клийн - клийна на кранк нема нищо общо, но лично за мен е 1000 пъти по добър

 

темата обаче не е за това кой какъв вкус има

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.