Jump to content
Българският форум за музиканти


zanev 70

Recommended Posts

Здравейте на всички , които четат темата .Ще бъда кратък щото няма какво много да се говори . Преди малко изтеглих и тествах EZmix 2 - вст програма със стендалоун и плъгин версия за китари , бас ,ударни и вокал с готови присети , които явно не могат да се редактират , уж за да ти е лесно . Тествах само китарните симулации - звучат отвратително - тихо и скопено и примерно в сравнение със фрий софтуера да речем на LePou plugins , разликата е от земята до небето . И на всичко отгоре струва 139 евро - хахахаха ..както и да е . Моя съвет и препоръка - не си губете времето да търсите този софт и още повече да харчите пари за него - НЕ СТАВА . Ето линк към страницата , която иначе е много добре направена само дето от това няма особена полза  http://www.toontrack.com/product/ezmix-2/  .Има качени и достатъчно демо видеота из тубата ,звучащи прилично - не вярвайте на това - в компа ви ще звучи по друг начин .Това беше накратко - дано съм спестил на някого време и пари . Иначе съм доволен от ударните на Toontrack Superior Drummer 2.0 .Защо са тръгнали да се занимават и с китари - не знам ..живи и здрави бъдете .Цеко  :metalist: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, нали - накрая и песни ще започнат направо да предлагат. Много добре са уцелили пазарната ниша тия от тунтрак . Щото всеки е недоволен от микса си и ..накрая що да не пробваме и въпшебния изи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EZmix2 има над 30 експанжъна, всичките ли ги пробва? Донякъде мога да се съглася с теб че китарните звуци не са кой знае какво, въпреки че аз лично съм открил няколко присета които ми допадат, предимно от метълските неща. Осве това в софта, под формата на експанжъни са вкарани и вокални, бас, барабанни и всякакви присети подходящи за почти всякакъв стил.

 

Също така мастеринг експанжъна се справя доста прилично.

Даже ми се въртеше в главата да пробваме някой да мастерира готово парче както си знае, а другия вариант да го прекараме през EZmix-a и да сравним крайния резултат.

 

Цената няма да я коментирам, тя зависи от съвсем други неща и българския пазар със сигурност не е взет в предвид при формирането и.

 

Аз лично съм голям фен на Туунтрак, и ЕЗ микса си го ползвам ежедневно.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и добри страни, разбира се, но дразни факта че всичко е предварително нагласено и не можеш да си връткаш, да речем ексайтъра както си искаш и те такива неща. Иначе, кой както му харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо аз също съм фен на фирмата , но на барабанистичния софт . Да наистина  има над 30 експансшъна , но доколкото се убедих от демо видеотата за тях , те са по скоро присети и с тук там променени характеристики и някой допълните симулатори , но като цяло не променят характерния за плъгина звук - или по скоро да го нарека - саунд енджина му .

 

Всичко това , което написах е на базата на най елементарна проба - включих китарата в аудио картата , отворих Кюбейса направих си  трак и заредих в стандартната последователност следната верига от фрий вст -та - нойз гейт , тюбскриймър - драйв на нула , волюм и тон до край  , симулацията на Le Pou  Le456 - би трябвало да симулира глава на Енгл - настройка на хай гейн канала - всичко на 12 часа както излиза  по дефолт , едно КефирЧе за каб симулация с импулс на Катарсис - микс до край,  гейн на 12 часа и за финал едно стандартно китарно еквалайзерче с леко бутнати нагоре бутончета на 2 и 4 Кнц - лекинко , просто за цвят ... и посвирих малко за да проверя тона и да имам база за сравнение .След това мютнах всичко това и в същия трак отворих Ез микс 2 с дефолтни настройки на волюма и почнах да сменям бленди и да свиря - разликата в това , което се чуваше беше потресаваща - първо като сила на звука - дефорлтно той е настроен на около 13.00 часа - бутнах го на 15. 00 - все тая - чуваше се на около 25 процента от силата на предния чейн , а честотно - там ужаса беше още по голям ,особено на метълските присети - толкова скопено звучене скоро не бях чувал - да , знам че има хора ,които може и да харесват такъв звук , знам също така , че точно този звук най маже и прикрива евентуални грешки при свирене , но ..това не е оправдание - ако някой не разбира нищо от китарен саунд - това не е мой проблем ...за мене , пък и не само за мен китарата трябва да звучи ярко , добре изразено във целия честотен диапазон характерен за нея , особено в китарните среди и да не се губи в микса - ето един пример от тубата за звук на китара , за който говоря http://www.youtube.com/watch?v=Y4S-kShDrSE  това е същата симулация LePou Le 456 , която и аз ползвах за сравнение и звучи наистина така както се чува във видеото , че даже и по добре - звука от EZmix2 няма нищо общо - повтарям - нищо общо с това , което се чува на видеото на  LePou Le 456 .Потърсих в тубата видео , което най се доближава до това , което се чува от EZmix2 , като изключим рекламните демота - те са достатъчно напомпани и са далеч от истината .Намерих това видео , което до голяма степен показва какво точно се чува като свириш с EZmix2  http://www.youtube.com/watch?v=X34HBR9iW_s  мисля и че с невъоръжено ухо се усеща голямата разлика и доста скопения тон на EZmix2 - вероятно такава е била концепцията на авторите на софта , да не говорим , че в демотата основно го препоръчват като практичен софт за работа с разни преносими компютри и падове - т.е. все устройства с доста измислена озвучителна система - т.е. нищо чудно ако този саунд звучи достатъчно убедително на едни колонки на лаптоп или на ай пад  и прочие шитни , но както вече казах ако се работи с нормален комп и се включиш в мониторни колони , разликата с другия наличен софт е потресаваща , но .. всеки може да се убеди сам - има демо версия на сайта на Туунтрак, а го има и кранкат вече тук там .. за експаншаните няма демо и все още не са кракнати , но както казах те няма да променят из основи звука на  EZmix2 - просто други присети и евентуално някой други модели на симулации , но като цяло нещата ще са същите до голяма степен . Това е накратко . Всеки може да провери и да сравни .аз вече го направих , останах потресен и затова пуснах темата . Та така ... живи и здрави бъдете . Цеко  :metalist: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.