Jump to content
Българският форум за музиканти

За Bend-овете


Tokay-Ihto

Recommended Posts

Имам предвида за тези bend-ове, които се отбелязват с една крива стрелкичка нагоре и над нея пише: Full; 1/4; 1/2 и тн. не знам как е на български.

Въпросът ми е задължително нагоре ли трябва да се опъва струната или може и надолу изобщо има ли някаква разлика? Защото на мен ми е някакси по-лесно като дърпам надолу, като изключим когато е на първа струна, ама ми се струва че хората го правя като бутат нагоре :).

А също, това колко да го опънеш, за да качиш тон или 1/2 нагоре се определя по слух, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Това с 1/2 или Full си е просто бенд половин или цял тон, мисля че няма нищо друго по-особено в тия означения...

2. за това накъде правиш бенда - нагоре или надолу...по принцип знам, че бенд е по-правилно да се прави нагоре...най-малкото на първите струни това е доста по-практичния начин...На мен лично ми е най-удобно на 1,2 и 3-та струна да го правя нагоре, а на 4, 5 и 6-та/нормално/ надолу...Важно е как ти си го чувстваш в край на сметка...

3. А докъде да правиш бенда - това вече си е чисто слухарска работа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен не е важно надолу или нагоре дърпаш , по важното е да достигнеш съответния тон , най често обаче бендовете са на по тънките струни 1, 2, и 3-та , та не знам как ще опънеш първа надоу.Та тва е :) упсссс май се повторих с горното ама .... не е нарочно ... :)) късно го видях :beer:

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да благодаря, ще си ги опъвам на където си ми доиде, пък да достигна точния тон... :D:D бе може и да го нацелвам... кой ти знай :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм се замислял по този въпрос. И са като се замислих и аз така ги свира. 1/2/3 нагоре 4/5/6 надолу. Съвсем нормално като се замислиш и инстинктивно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм се замислял по този въпрос. И са като се замислих и аз така ги свира. 1/2/3 нагоре 4/5/6 надолу. Съвсем нормално като се замислиш и инстинктивно.

Абе общо взето накъдето има повече мегдан - натам е по добре /наистина логично, като се замислиш :think: / :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ли съм единствения дето свири 4та и 5-та нагоре?

Всъщност, аз да си кажа, то е според случая. Примерно ако трябва да изсвиря това:

B---------12b

G---------12b

D 14 - 12

 

бендовете ги правя надолу с един (!!) пръст, като хващам и двете прагчета едновременно.

Но иначе всички бендове са ми нагоре и на 4-та и на 5та. Това го "установих" така да се каже, като учех Bleeding Me. Всъщност горния пример оттам ми дойде :D

Само 6та е надолу, но то се подразбира... :D:):)

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-важното е да уцелиш колко а я опънеш струната за да докараш верния тон. Другото с практиката ще си се нагласи. Иначе аз също предимно като повечето горе изказали се 4,5,6 - надолу 1,2,3 - нагоре. Успех с бендовете :guitar: :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера като свирих забелязах, че понякога 2-ра я таковам на долу. Няма определени случаи. А бе както ти е удобно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-важното е да уцелиш колко а я опънеш струната за да докараш верния тон. Другото с практиката ще си се нагласи. Иначе аз също предимно като повечето горе изказали се 4,5,6 - надолу 1,2,3 - нагоре. Успех с бендовете  :guitar:  :)

То това е най-важното!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.