Jump to content
Българският форум за музиканти

Marshall series 2000 JCM800 200W


Karavadjo

Recommended Posts

Здравейте! Пускам тази тема защото мисля ,че не е писано тук за този усилвател и ако някой знае нещо е хубаво да го сподели за да научат и другите нещо повече.

 

Та от много време се ровя из Интернет и ми е любопитно какви 200  Ватови китарни усилватели са се произвеждали. Открих модели на няколко фирми Marshall Major 200W, Marshall Series 2000 JCM800 200W 1981г, HIWAT 200, SOUND SYTI 200 PLUS, Blackstar 200.... възможно е да има и други.

 

Ще разгледам модела на Marshall Series 2000 JCM800 200W от 1981г. Оказва се ,че са излезли 2 модела единият LEED а другия BASS вариант. Някой може ли да каже нещо за тези модели? Колко бройки са били 

произведени от двете серии? Кога е преостановено производството? Просто да даде повече информация защото аз почти нищо не намерих. Ето и клип който ще приложа за въпросния модел усилвател:

 

 

До колкото съм запознат усилвателя е бил поне два пъти по-скъп а и много тежък (около 30кг) и за това не се е продавал много и евентуално за това е и приключило производството му.

 

Очаквам да напишите и вашите мнения по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усилвателите са 2 модела:

2000 Lead който е 6х6550    и 2001 Lead bass  който е 8х6550

 

 

От техническа гледан точка няма нищо специално в този усилватели просто повече крайни лампи и по мощни трансформатори.

 

Ето крайното стъпало на 2000:

 

2000pwr3_zps365582d8.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на metalhammer за отговора и пояснението. Да попитам а преампната част дали е същата като на JCM800 или е различна? По-принцип я водят тази серия JCM800. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преамп частта е леко нестандартна:

2000pre2_zps91b1ba40.gif

 

Имаме 2 отделни канала с по 2 лампи всеки канал - но тонстака е закачен в анода на третия триод  и няма катоден повторител защото четвъртия триод се ползва за сенд ( не е добро решение като цяло и се различaвa от нормалнитe jcm 800 ).

 

Всеки канал има сенд,  след това една лампа е ретърн.

 

Двата канала са футсуичъбъл.

 

Това е за 2000  , за басовия модел (2001) няма смисъл да го разглеждаме там  има типчино бас преамп решения.

 

 

Мен ако питаш доста по легендарен e да речем JTM 45/100  или Black Flag

 

Иначе самия модел 800 има няколко разновидности:

jcm800pr_zpsfcbd9cc1.gif

 

Основната разлика е  че 1959   е както старите jmp  с 2 двойни отделни входа и липсва мастер волюм  (там играе пиниза със късото кабелче което вкарава сигнала и в двата триода)

 

Докато 2203 двата триода са свързани последователно един след друг и се натрупва гейн стейдж, имаме мастър волюм.

 

2203  е бащата на голяма част от всичките крънч канали до ден днешен.

 

С минорни изменения (смяна на стойности на 2-3 компонента )  гейна драстично нараства  ( типичен пример  е боgнер шива)  но излизам от контекста на темата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква е разликата между 2203 и 2204?  Извинявам се ,че малко се отклонявам от темата но наистина ме интерисува. Благодаря предварително за поясненията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това го знам. Крайните стъпала са единият (2203) с 4хЕЛ34 а другият (2204) с 2хЕЛ34. Въпросът ми е в преампа има ли разлика между двата модела? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото. Забелязах ,че на платката пише ST1. Явно това е причината.

 

http://www.tonegeek.com/musicgear/amps/marshall-jmp-2203.php

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.