Jump to content
Българският форум за музиканти

Fm212r


mmanson

Recommended Posts

Та , мисля да си купя кубето , но искам млко повече инфо , разглеждах чужди сайтове но не добих голяма информация . та да попитам , добро ли е кубето и всичко около него. ново към колко пара струва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всички усилватели, които съм пробвал, този може би е най-зле :/ Дори чистия му канал няма много общо с класическия звук на Фендер, а овердрайва е абсурд да ти свърши работа за тежка музика. Тя цялата ФМ серия на фендер има скапан овердрайв.

 

Сори, че се изказвам толкова остро, може би просто разлика във вкусовете, но определено според мен потърси друго! Просто не си струва да дадеш тези пари за една кутия с 2 говорителя и нискокачествен усилвател- де-факто НИЩО.

 

А иначе, за тежка музика по принцип трудно ще минеш само с усилвател. Трябва ти и дисторшън. Иначе има някои серии усилватели които имат наистина размазващ вграден о/д и са направо ръг&тръг(plug&play)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всички усилватели, които съм пробвал, този може би е най-зле :/....

не съм пробвал кой знае колко много усилватели, но този определено не беше от най-добрите и се присъединявам към мнението на Седмата Струна

даже и като си включвах процесора в него звучеше отвратително, с една вермона извадих много по чист и ясен тон, звучи невероятно но е факт

по-добре си вземи някаф Рандал или Пиви щом искаш да свириш жица

по-компетентните съфорумци ще ти кажат кое по-точно е най-добро :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тия пари е 6 точки. Разправят че нещо с говорителите имат драми.

Аз лично с един металджийски Джаксън съм го свирил, на мен ми се стори доста тресня. Ве зимай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го ползвам - с едно МТ2 отпред събаря носещи стени. Чистия канал става (с хубав адаптер), мазнята не струва. За парите си е екстра. Много вика - домашно повече от 3 усилен скарва входове и събира сеирджии. Реверба също радва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато си купувах китарата я пробвах на FM 212R. Много ме впечатли звука. След 2-3 месеца си взех и кубето. Не знам за колко тежка музика го търсиш, но драйва му ми харесва, реверберацията му също е добра. Радвам се на избора си. Цената му е доста прилична. Аз не съм професионалист, но не съм и безразличен към тона, който търся. Струва ми се простичка и здрава машина. На репетиция усилен на 4 започва леко да надвиква барабана. Искаше ми се и MID Contour да беше изнесен на фут суича, но това не е фатално. Усилвателя е много силен. Ако с него е свирено в домашни условия, значи не е усилван на повече от 5 :cheers: .С две думи - само свирене иска, а смятам, че това е по-важното.

Видях го да се продава някъде във форума за 500 лева.

Мога да кача нещо да се чуе тези дни.

Подкрепям избора ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато си купувах китарата я пробвах на FM 212R. Много ме впечатли звука. След 2-3 месеца си взех и кубето. Не знам за колко тежка музика го търсиш, но драйва му ми харесва, реверберацията му също е добра. Радвам се на избора си. Цената му е доста прилична. Аз не съм професионалист, но не съм и безразличен към тона, който търся. Струва ми се простичка и здрава машина. На репетиция усилен на 4 започва леко да надвиква барабана. Искаше ми се и MID Contour да беше изнесен на фут суича, но това не е фатално. Усилвателя е много силен. Ако с него е свирено в домашни условия, значи не е усилван на повече от 5 :cheers: .С две думи - само свирене иска, а смятам, че това е по-важното.

Видях го да се продава някъде във форума за 500 лева.

Мога да кача нещо да се чуе тези дни.

Подкрепям избора ти.

бих ти бил супер задължен ако постнеш снимки , аудио и видео :P хаха :blink: мерси предварително :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го взех спонтанно - след мощно пиене се мушнах в Технополис уж да зяпам, пък излязох 20 минути по-късно с един Jakson JS30 и Fender-а. Една седмица радост, после като поизтрезнях и почнах да чувам нормално си блъснах главата в стената и пак се напих. Поразмислих и вместо да ги продавам, сет-нах Jackson-а, сложих му V8 от Ibanez на бриджа, боднах един Metal Zone след Cry Baby-то и се изпокарах с всички съседи. Та година вече имам звука който ми харесва и нямам приятели във входа. Имам и лампова глава Marshall, ама прашясва под Fender-а. Въпрос на вкус. Ходи в магазина, боцни една китара и ако ти харесва - взимай. Мнения хиляди, вкусове още повече - ти трябва да решиш дали е за теб или не. Като ти омръзне го преместваш от хола в "Купувам - продавам" и толкова.

Редактирано от ventsi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Котката ми спи само във Fender-а и никъде другаде. Под десния говорител. Явно има и други достойнства, освен звукови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ми харесват ти е ампове - имах по-малкия брат на този и беше ужасен - поне за мен. ако ползваш нещо отпред може ама чистия канал е много остър и е гадно. нали не е това целта.....

пробвай рандал - няма да съжаляваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй и тъй стана на въпрос за тези усилватели, искам и аз да попитам нещо.

Смятам скоро да си купувам по-малкия брат на FM212 - FM15 DSP, но все още се чудя дали да купя него или Frontman 15R

Според вас кое по си заслужава

 

ПС: Стилът ми повече клони към класически рок.

 

10х предварително <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.