Jump to content
Българският форум за музиканти

Визия


Stone Free

Recommended Posts

Кой тука от форумците се занимава и да прави визуални ефекти при свирене на живо? Става дума за прожектиране на разни филмчета и/или визуални ефекти които по някакъв начин са свързани с усещането на музиката. Кажете какъв софтуер/хардуер ползвате.

Или пък "стилизирате" (не се сещам за друга дума :) ) ли сцената по някакъв начин, който създава определена атмосфера? Напр. разни колажи, декори, светлни, и всякакви подобни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) Надушвам туулофил.

 

Инак - защо се учудваш?

В повечето клубове "сцената" едвам побира всичките музиканти, къде ти място за ефекти. :headbang:

Разбира се, не всички от тук се подвизават по такива сцени - но предполагам, поне повечето...

 

А идеята за усилване на емоцията, предизвикана от музиката, чрез визуални ефекти, дори цели филмчета и изобщо.. "специални ефекти" е наистина страхотна. Лошото е, че за да се осъществи ти трябва цял стадион... или поне достатъчно голяма зала. И съответните специалисти, ако по някаква случайност самия ти не си такъв.

Както и техника.

И всичко това идва при теб ако разполагаш с няколкоцифрена сума, разбира се...

 

И, пак разбира се, всичко това е в "професионален план", така да се каже.

 

Като се замисли човек - ще е готино да подсилиш музиката си (дори не постоянно - само тук и там, на силни и сюблимни моменти) чрез нещо допълнително, независимо дали свириш пред хиляди или десетки...

В крайна сметка - атмосферата е най-важна.

И границите.

Златната среда... всичко претупано на бързо ще предизвика повече отрицателни емоции и мнения, отколкото обратното, а всичко префърцунено и прекалено ще предизвика най-малкото насмешка. :rolleyes:

И все пак остава въпроса дали е възможно от чисто физически (място за техника, платно за прожектиране, място за декори, и каквото още ви дойде на ум) и финансови, ако щете, възможности.

 

 

Стига теории... и на мен ми е интересно - дали все пак няма някой съфорумец, осмелил се да направи музиката си още по-пикантна, с някоя екзотична подправка?...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой тука от форумците се занимава и да прави визуални ефекти при свирене на живо? Става дума за прожектиране на разни филмчета и/или визуални ефекти които по някакъв начин са свързани с усещането на музиката. Кажете какъв софтуер/хардуер ползвате.

Или пък "стилизирате" (не се сещам за друга дума :) ) ли сцената по някакъв начин, който създава определена атмосфера? Напр. разни колажи, декори, светлни, и всякакви подобни.

В художествената академия има една специалност, която се занимава само и изключително с това - сценография.

 

Ако не ти се ще да експериментират студенти с теб, потърси сценографите от професионалните театри - официално ги наричат -художник-постановчик, или сценичен дизайн, има някои, които специализират само светлинен дизайн. някои от тях са в телевизията и в киното.

 

При всички положения сам не трябва да опитваш. Ще е все едно собственика на клуба да се опита да си свири сам, щото му се струва лесно като те слуша и ще си спести пари, ако го прави сам. :););)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:no: Надушвам туулофил.

Хехе, не трудно да се досети човек, нали :green:

 

Мисля, че като за начало не е нужно кой знае колко :think: За да прожектираш визуални ефкти или филмчета, ти трябва прожектор, лаптоп и нещо на което да го прожектираш. Е, предполагам, че не е чак толкова просто, особено като мястото е доста ограничено и че има още един куп обстоятелства, които да се обмислят при едно такова начинание

 

В художествената академия има една специалност, която се занимава само и изключително с това - сценография.

 

Ако не ти се ще да експериментират студенти с теб, потърси сценографите от професионалните театри - официално ги наричат -художник-постановчик, или сценичен дизайн, има някои, които специализират само светлинен дизайн. някои от тях са в телевизията и в киното.

 

При всички положения сам не трябва да опитваш. Ще е все едно собственика на клуба да се опита да си свири сам, щото му се струва лесно като те слуша и ще си спести пари, ако го прави сам.   

 

:green: Аз за обща представа имах предвид. Естествено, най добре е да се търси съдействието на професионалисти, когато човек има времето и ресурсите.

 

Аз бях чувал от приятел, че Кълн правели доста ефектни визии, пак така повлияни от Туул...и то даже в Шипка. :rolleyes:

 

Мерси за отговорите,

който има още какво да каже по темата, да не се стеснява ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

На "Епизод" бях на един концерт, и бяха с някакво ДВД и проектор. Не съм фен, постни са ми, ама бая настроение създадоха с визията... Ако искаш, дори и с учебна цел, иди им на някой концерт и виж как го правят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой тука от форумците се занимава и да прави визуални ефекти при свирене на живо? Става дума за прожектиране на разни филмчета и/или визуални ефекти които по някакъв начин са свързани с усещането на музиката.

Ние с бандата, например.

 

Заповядай в сряда 6.12.2206 в клуб Фенс да ни видиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.