Jump to content
Българският форум за музиканти

Oтносно Ефектите!


Old_Shetarhand

Recommended Posts

Ей Пичо'е начи питанката ми е следната........оти понеже от доста време ги слушам те тея двамата.......и ного би ми било интересно да разбера с къф чейн са.....смисъл какви ефекти са накачулили.....оти от известно време дирим с един пич......и по Гугъл......и по техни си сайтове......не ста'а байка..... и се надявам некой от лудите им фенове.......разгадал тайнственият пъзел....да просветли простосмърните.....особенно оня пича е некъф луднал.......едва ли не иска 1 / 1 техния звук и иска да знае колко ще му излезе....... :huh:

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://guitargeek.com/rigview/119/

 

Steve Vai, но от 1999

 

http://guitargeek.com/rigview/293/

 

Joe Satriani, 2000

 

Имай предвид, че Сатриани вече свири с друг усилвател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то Усилвателя ок........Ефектите беха от значение!!!

благодаря Флиск!!!

 

Епа яки джунджурийки имат уе..... :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ора начи дилемата е следната.....оти отчаях се от процесора си напоследък........и просто осетих......и просто Убедих се че соунда е ф педалите(камиончетата не друго).......и просто сега се замислям да продам в-ампа......и да си купа некфи педалчета......обаче понеже съм от лудите фенове на Сач и просто соунда му от сички китаристи най-допада ми.....и особенно като получих списъка с ефектите му.......питанката ми е следната.....Ок Да продам процесора......Ок да почна да си набавям бавно бавно ефектите....Обаче съответно от кои да почна?!До колко мислите че си заслужава?!Посъветвайте ме нещо.......

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не от ефектите.-От стака започни. :) . Щото, ако търсиш този дистър звук, в никакъв, никакъв случай не можеш да разчиташ само на boss ds1, тъй като това си е просто booster. Друг е въпроса, че дс1 оцветява звука по изключителен начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако искаш звука на Сач, това което ти трябва е един приличен усилвател и колона с 12" говорител (или кубе) и Boss DS1. Това е минимумът.

 

Пробвал съм в транзисторен маршал с 12" говорителче на чист канал, оранжевото педалче и моята китара - резултатът е много близък звук.

 

Разбира се, въпросната китара беше известно време с адаптера който той ползва (Dimarzio Paf Pro), така че и това има значение.

 

Вероятно ще ти се прииска и някакъв ревърб/дилей - там нямам идея какво ще ти свърши най-добра работа, но дилея на Босс би трябвало да покрива минимума.

 

С други думи ти трябва усилвател, две педалчета и подходящ адаптер(и) за китарата.

 

Останалото е в пръстите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Old_shetarhand Публикувано на Oct 19 2006, 08:34 PM

  Стака?!....Ооо я преведи веднага!!!  

Ко е Стак?! 

 

Главата+кабинета :) - stack amp

 

niki123bg Публикувано на Oct 19 2006, 08:36 PM

  Ами ако искаш звука на Сач, това което ти трябва е един приличен усилвател и колона с 12" говорител (или кубе) и Boss DS1. Това е минимумът.

 

Пробвал съм в транзисторен маршал с 12" говорителче на чист канал, оранжевото педалче и моята китара - резултатът е много близък звук.

 

Разбира се, въпросната китара беше известно време с адаптера който той ползва (Dimarzio Paf Pro), така че и това има значение.

 

Вероятно ще ти се прииска и някакъв ревърб/дилей - там нямам идея какво ще ти свърши най-добра работа, но дилея на Босс би трябвало да покрива минимума.

 

 

да, тва е вариант.

Редактирано от hypermusic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

почни от адаптерите първо. mo`joe за бриджа и PAF Joe за нека, веднага ще исетиш "тубуларния" саунд на Satch :)... 3xx лв.(не помня колко точно) ми излязоха и двата от xxxx, навън са по-ефтини ама с DHL и WU пак толкова излизат. а и тея ги имат в наличност и на следващия ден са при теб от където и да си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стиви Вай е лесен!

Карвин Легаси 2х12 с един босс дс1 и Ибанез китара.

Звука е 1 към 1:)

Друг начин няма!

Аз търсих какви ли не процесори и методи.

 

Сега вече не търся този звук...но Карвина ми откри нови хоризонти.

А те са че с имитация не става.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако искаш звука на Сач, това което ти трябва е един приличен усилвател и колона с 12" говорител (или кубе) и Boss DS1. Това е минимумът.

 

Останалото е в пръстите :)

Ееееее начи те това че напра'я!!!!!

Обаче........дефинирай приличен............... :o

Оти я не ги чаткам ного ного......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

почни от адаптерите първо. mo`joe за бриджа и PAF Joe за нека, веднага ще исетиш "тубуларния" саунд на Satch :)... 3xx лв.(не помня колко точно) ми излязоха и двата от xxxx, навън са по-ефтини ама с DHL и WU пак толкова излизат. а и тея ги имат в наличност и на следващия ден са при теб от където и да си

сериозно ли, че няма да чакам 1-2 месеца :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето моя съвет:

 

1. Няма голям смисъл в точното копиране на гиъра на големите китарни герои, защото всичко е в пръстите, както често казваме тук. Освен това не всеки може да се сдобие с китара Ibanez JS 1000, амп Peavey JSX, първата версия на Digitech Whammy и старите дилеи Chandler.

 

2. Незнам какво толкова си се отчаял от V-amp. Аз продължавам да мисля, че с него с малко повече бъзикане може да се докара приличен звук, дори и близък до този на Сач, като в Crushing Day или The Mystical Potato Groove Thing.

 

3. Не продавай V-amp-a, с цел да се сдобиеш с точния чейн на Сач. Просто свири и се забавлявай. :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е решил да започне постепенен ъпгрейд, защо пък да не го направи :metalist: Ще бъде по - голямо удоволствие и за него.

 

По въпроса за усилвателя, както виждаш на по - старите записи Сач е свирил със Маршал. По принцип като говорим за качествен усилвател, това значи поне 500 лева. При положение, че засега свириш в къщи, но искаш сносно да става и за репетиции, транзистор 30 вата от малко по -висок клас би ти свършил сносна работа. Преглеждай внимателно офертите във форума, защото изпадат страхотни неща.

 

Освен това важното е каква е китарата. С какво свириш в момента?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да уточня, съгласен съм с последното изречение на DILETANT, не продавай V-Amp - а, а се научи да го ползваш на пълен капацитет, такава играчка със сигурност може да ти влезе в употреба при най - различни ситуации.

 

И се забавлявай. Но ъпгрейдите така или иначе ще ги започнеш в един момент, защо да не е сега.

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.