Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за акустична китара


Shirohige

Recommended Posts

Благодаря ви! За момента се спрях на Epiphone AJ-220S или DR220S, но това ме притеснява, че ги доставят в София само и няма как да ги пробвам, пък ме е страх ако я поръчам да ми я доставят да няма някакъв дефект. Ще пообиколя из пловдив магазините, надявам се да намеря нещо със Solid top. Иначе много ми допадна Sunburst-a на Epi :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Отново се стигна до покупка на акустична китара. Отказах се от класическата, поради факта, че грифа ми е малко широк, има един Фендер ...105 за близо 200лв с тесен гриф, но не ми се рискува с толкова пари.

Сетих се, че пича от Камертон веднъж ми каза, че мога да си сложа едни струни, които не са така злостни към начинаещите китаристи (това най-вече ме спираше да си взема уестерн китара - раните по пръстите  :unsure::D ). 

Това е компромисния вариант - щях да пробвам найлонови да сложа (долните три)...

 

Та, казвате до 150лв всичко е еднакво за начинаещия (дори на старо), но имало с дефекти, но като нямам познат китарист... ще трябва на сляпо да избирам.

Някой ако знае да се продава китара 100-150лв (запазена) със сносно звучене - да ми пише лс  :thumbs_up:  

 

Другият ми въпрос е - понеже се стремя да не натоварвам гърба... смятам да взема китара с по-голямо тяло с идеята да съм по-изправен. Има ли резон в логиката ми - и ако ще е по интернет покупката - как да разбера размера й?
170см съм.  ^_^

Редактирано от Deep Purple
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.