Jump to content
Българският форум за музиканти

Ламерски въпрос


[He4oBek]

Recommended Posts

Ем по шеста струна можеш да го ползваш отгоре, при разни по- изкилифирчени фигурки

е тогава нулев или петти пръст се води....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примери

 

1.:

--3--
--3--
--0--
--0--
--x--
--3--

 

това на шеста струна е с палеца, като той заглушава и пета :), и тоя акорд може да се блъска със засилка от тавана :)

 

2.:

---x----------x---------
---3----------5---------
---4----------6---------
---5----------7---------
---x----------x---------
---3----------5---------

 

Значи това го прави Хендрикс в Purple Haze - шеста струна е с палец (който заглушава и пета) и малкият пъст, по този начин, остава свободен и прави фигури върху втора, трета и четвърта струни, докато те се държат с показалец, среден и безименен :)

 

Айде честито :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля - пием бира, секаква :singer:

 

П.П.:

edit: Това с четвърта струна и малкия пръст не го прави Хендрикс в тази песен - надявам се да не съм те подвел :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за така наречените Power акорди винаги използвам показалеца и кутрето. Тоест 1 и 4. Ето слагам ви малко клипче, нарочно записах само чиста китара, за да се чува по-добре. :singer:

 

Клипченце :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за така наречените Power акорди винаги използвам показалеца и кутрето. Тоест 1 и 4. Ето слагам ви малко клипче, нарочно записах само чиста китара, за да се чува по-добре. :)

 

Клипченце :)

Изпревати ме пич :) :) :)

 

Абсолютно еднакъв хват имаме с теб и аз предпочитам да използвам 4тия пръст на малко баре вместо комбинация от 3ти и 4ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.