Jump to content
Българският форум за музиканти

Струни 11-54


Cheffo

Recommended Posts

Здравейте,

Преди няколко месеца реших да изпробвам различните видове струни като всеки път си вземах различен вид, когато дойде време за смяна и преди няколко дена реших да си взема по-дебели за разнообразие, сложих ги но започнаха малко неприятни странични ефекти, не знам това нормално ли е и дали трябва да ги разкачам и да сложа друг вид, до сега whammy bar-а не се е опъвал така с какъвто и да е друг вид струни. Също така и грифа се огъна малко, но предполагам не е проблем да го регулирам чрез тръс рода, не знам дали се вижда на снимките

 

Благодаря предварително,

Чефо

Редактирано от Cheffo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личи си, че си абсолютно начинаещ. В Ми(Е) ли настройваш ??  Нормално да е опънато и да не е притно. Тези струни са за Ре (D) идеални. Говоря "стандартно". Иначе има китаристи свирят и с 12-ки в ми, но това са по-скоро изключения.  Отделно трябва интонация, настройка на тръс-рода и т,н. Решаваш с какви струни искаш в какъв строй, носиш на лютиер и си перкаш, но всеки път с един и същи размер.

Редактирано от JacksonSoloist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора, преди десетина минути открих че тези струни са за D tuning и ги дропнах. Чудех се защо имам проблеми при настройването в началото но не бях забелязал че whammy bar-а изкача :D . В Ре е изкочил съвсем малко, почти незабележимо. Настроих я в Е за да видя как звучат тези струни в стандартен тунинг, но през повечето време китарата е настроена в Ре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.