Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с акустична китара (Fender CD-60)


Recommended Posts

Здравейте!

Преди 3 месеца си закупих акустична китара.През този период смених 4 вида струни,като струните с които съм в момента са Fender 880L.Когато си поръчах китарата тя дойде с тях и в крайна сметка реших да се върна на тях,понеже тяхното звучене ми допадна най-много.След Fender 880L сложих струни за електрическа китара,понеже са по меки и имах мерак да свиря повече от 40мин преди да ме заболят пръстите, и така смених 2 вида за електрическа (първият комплект ги скъсах...не бях сменял струни никога).След 2-та комплекта реших отново да се върна на струни за акустична китара и си закупих едни на Gibson,но уви звука беше много зле(чуваше се бръм от струните някакво ехо......не беше както трябва).Помислих си,че е от струните и днес си взех отново Fender 880L както си беше китарата когато я закупих.Отново звука от някой струни е ужасен..........

Моля някой,който е запознат да помогне :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам съмнение,че е и трябва настройка на грифа с шестограма,който се намира в китарата,под струните но не знам на къде да завъртя :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж си грифа! Натисни едновременно 1 и 13 прагчета, и трябва да има малък луфт около 0,20мм между долния край на 1 или 6 струна на 6 или 7 прагче. Ако няма луфт отпусни тръсрода - болта дето е във грифа. Потърси има такава тема и то не една!

Ако не можеш потърси някой да ти направи китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.