Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте! Имам такъв въпрос – искам да се науча да свиря на пиано. За начало ще пробвам уроци в интернет и искам да си купя синтезатор за упражненията у дома. Разгледах предложенията за нови и втора употреба клавири и за сега съм се спряла на Микропиано на Корг с 61 клавиши. Аргументите са ми, че има реална пианистична клавиатура, може да се сложи педал, има и слушалки, за да няма проблеми със съседите и цената е приемлива. Притеснението ми е за размера на клавишите на това Микро пиано – те са по-тесни и доста по-къси от нормалните. Дали няма да ми е трудно с упражненията с тези по-къси клавиши. Аз съм дребна и ръцете са ми малки, но дали не е трудно самото свирене на тях. И другото – ако след време реша да си купя друг инструмент с повече октави, дали ще свикна с новия естествен размер на клавишите.  Благодаря за вниманието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минавайки по пътя на синтезатор "играчка" , по хубав синтезатор Yamaha ама пак "играчка" и после Yamaha DGX 630 и преносим MOX6 - те съветвам ако имаш достатъчно финанси

се сдобий с стъпка 3 - някоя синт с реални размер и 88 клавиша, ако не с каквото и да почнеш винаги ще можеш при желание, да се развиваш да преминеш на друга клавиеутра и клас

пиано и синтезатор.

 

Свикването става с практика, така че не е нещо, което да те тревожи при купуването, по-важното е да запазиш желанието и интереса към свиренето, защото иначе може да си купиш и роял 

и после да ти седи за украса или да се налага да го продаваш...

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.