Jump to content
Българският форум за музиканти

Синхронът


lizardman

Recommended Posts

има подобна такава тема, обаче това е малко по-различно. искам да ви питам дали знаете упражнения за синхрон м/у лява и дясна ръка. в смисъл-на мен много често ми се случва с дясната да ударя грешна струна и това много ме тормози при тренировките. от 3 месеца свиря, обаче напоследък нещо става нетърпимо. сигурно с времето ще си стане, обаче някое и друго яко упражнение изобщо няма да ми дойдат зле, а нямам представа кво да пиша в гуглето.

и пак да поясня-не говоря за натискане на прагчето с лява ръка в същия момент, в който удряш струната с дясната-това си го мога :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като почнах да свиря и аз имах този проблем :angry: но не съм използвал упражнения. Просто се въоражавах с много търпение и започвах да свиря даденото нещо бавно и по много (малко е досадно не е за добра кауза нали :) ) Моя съвет е да почнеш с рифове, които не изискват голяма бързина - не се хвърляи направо на Maiden да кажем. Не се притеснявай и успех :guitar: :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като почнах да свиря и аз имах този проблем :angry: но не съм използвал упражнения. Просто се въоражавах с много търпение и започвах да свиря даденото нещо бавно и по много (малко е досадно не е за добра кауза нали :) ) Моя съвет е да почнеш с рифове, които не изискват голяма бързина - не се хвърляи направо на Maiden да кажем. Не се притеснявай и успех :guitar: :blink:

то това за бавно и много е ясно. това му е цаката. ама на мен не ми е скучно, кеф си ми е. а аз табове сега изобщо не ползвам. уча се по една уникална програмка, та на нея има упражнения дето наистина яко тряя да репетираш преди да ги завършиш. освен нормалните репетиции като ме забавя и дясната ръка и малко множко ми става. та затова...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами.. хващаш китарата, и почваш хроматизми на всички струни (Rock Discipline powered :angry: ). Четни и нечетни брой тонове на всяка струна, защото преходът между струните става различен. С перото - удряш само надолу, после само нагоре, после смесено, редувайки удар надоле/удар нагоре - веднъж почваш с удар надолу, след това с удар нагоре. Почваш съвсееем бавничко, катко си знаеш, и лека полека по-бързо. Първо си гледай ръцете какво правят, да знаеш какво правят, къде го правят и защо го правят, намери си грешките, отстрани ги, след това започни да свириш без да гледаш. Намери си някаква удобна позиция, където да си държиш дясната китка - така че лесно да имаш достъп до всички струни без да си местиш ръката (примерно моята я държа подпряна на задния мост). И разни такива работи - помагат. И.. каквото и да свириш, помага. Важното е да свириш :blink:

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не говоря за натискане на прагчето с лява ръка в същия момент, в който удряш струната с дясната-това си го мога :blink:

Ами просто прави по-малки движения, с по-малка амплитуда на перцето. Така и така после за бързо свирене "икономичното" мърдане на ръцете е задължително :angry: А също и ако се гледаш в дясната ръка, докато свириш, а не в лявата, ще можеш да се самонаблюдаваш и да се коригираш сам. Останалото е практика. Хайде успех :hello:

 

Edit: Виждам, че колегата ме изпревари в съвета с гледането :Р

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами.. хващаш китарата, и почваш хроматизми на всички струни (Rock Discipline powered :blink: ). Четни и нечетни брой тонове на всяка струна, защото преходът между струните става различен. С перото - удряш само надолу, после само нагоре, после смесено, редувайки удар надоле/удар нагоре - веднъж почваш с удар надолу, след това с удар нагоре. Почваш съвсееем бавничко, катко си знаеш, и лека полека по-бързо. Първо си гледай ръцете какво правят, да знаеш какво правят, къде го правят и защо го правят, намери си грешките, отстрани ги, след това започни да свириш без да гледаш. Намери си някаква удобна позиция, където да си държиш дясната китка - така че лесно да имаш достъп до всички струни без да си местиш ръката (примерно моята я държа подпряна на задния мост). И разни такива работи - помагат. И.. каквото и да свириш, помага. Важното е да свириш :bravo:

абсолютно всички работи, които изброи ги правя за загрявка всеки път. дано да се намери някакво упражнение по-различно, ако не- :guitar: ............

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не говоря за натискане на прагчето с лява ръка в същия момент, в който удряш струната с дясната-това си го мога :)

Ами просто прави по-малки движения, с по-малка амплитуда на перцето. Така и така после за бързо свирене "икономичното" мърдане на ръцете е задължително :) А също и ако се гледаш в дясната ръка, докато свириш, а не в лявата, ще можеш да се самонаблюдаваш и да се коригираш сам. Останалото е практика. Хайде успех :hello:

 

Edit: Виждам, че колегата ме изпревари в съвета с гледането :Р

ее мерси. бях го забравил икономичното. много ми помогна. аз си мислех, че ще отидат 1-2 дена докато се самоанализирам и почна да го правя почти подсъзнателно, а то кво се оказа-хванах китарата и почнах<_< . разликата е от тук до небето. сега лесна ми се струва тая китара :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.