Jump to content
Българският форум за музиканти

Знаете ли от къде мога да си намеря Саз


Recommended Posts

Исползва се предимно в Турция /и арабския свят/ и из помашките селища в БГ... Интересува ме дали тук нейде из магазините сте виждали или случайно ако има някой който продава...

може да го видите на снимаката:

 

http://www.cinema.bg/sff/2006/bg/movie.php?movieSid=476

Аз лично много се изкефих на този инструмент покрай филма "Музиката на Истанбул" и изпълнениата на група: Баба Зула...

Редактирано от fragile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сестра ми учи в германия и там има приятел турчин който свири на такъв инструмент като го чух мн се израдвах просто останах очарован цял ден си търсих информация но намерих само в турската УИкипедия така че ако някой знае езика да си каже :singer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да повечето ми познати ми казват или да отида до Турция или да си го поръчам по нета... да ама не ме остройват тези варианти ако има някъде в БГ да се намери...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един мой приятел ми беше оставил в нас професионален саз, озвучен и готио направен. Бая време стоя вкъщи... Не че се научих да свиря с него, ама първия път като го хванах, изобщо е можах да вдяна, сякаш никога не съм хващал китара или клонингите :godbless:

Свиренето на саз е АДСКИ специфично и си има тънкости които трябва а ги видиш как стават (фолклорни традиционни фигури, които подчертават звученето му и самите тонове са много специфични), иначе - забрави ...

Грифа е разграфен на полутонове, четвърт тонове, и то в много нелогични последователности ... Бе с две думи е ужас :blink: ако не видиш как свирят майсторите, е много трудно да се оправиш.

Е, всеки китарист сега би казал - "айде бе, трудно". Ама намерете си един саз, почнете да свирите, пък после ще говорим :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в интерес на истината и аз съм хващал саз и действително е адски трудно... апича където свиреше беше направо бог на този инструмен /Шафака се казва/ но човек като има желание винаги може да се нучи или да немери кой да го научи... дано се намери пък ако не в БГ ей го къде е Инстанбул на един хвърлей...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз се вдъхнових и реших да си взема саз, когато прочетох оригинала на тази стания в musician.com преди доста години в пълния й вариант с табс, ноти и видео(http://www.musiciansfriend.com/document?do...me&src=3SOSWXXA)

 

оказва се, че и в другата си песен, вдъхновена от БГ, Вай е ползвал този инструмент ... http://www.musiciansfriend.com/document?do...es&src=3SOSWXXA

 

всъщност при последните ми 2 посещения в Истанбул дълго се чудих да го взимам или не и в крайна сметка се отказах.

май това е най-добрият вариант за покупка. екскурзии до там има за по 130-тина лева, като с кола дори излиза по-евтино. ако някой се интересува къде е улицата с музикалните магазини там - да ме контактне и ще му обясня.

Редактирано от wolfgang
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, ще потърсиш в София информация за Цветан Колев....свири бузуки, а също така и Саз...наричат го "Поразяващата ръка" и го търсят навсякъде дето трябва гръцко...Слави Трифонов също го е викал няколко пъти като гост солист......познаваме се добре с него и сме свирили заедно в НДК на един концерт /чалгийски за съжаление/.....но след последната смяна на телефона му загубихме връзка.......мисля, че той може да ти намери инструмента и да ти даде някаква основа в начинанието да го учиш ;)

Ай успех :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че имаше такова нещо в магазина на Пепи Славов (известен като "Джаза")

Май никой не го прочете това...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че имаше такова нещо в магазина на Пепи Славов (известен като "Джаза")

Май никой не го прочете това...

+1 бира за теб

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че имаше такова нещо в магазина на Пепи Славов (известен като "Джаза")

Май никой не го прочете това...

аз го прочетох но в "Джаза" този инструмент който е там не е саз за съжаление ...

Редактирано от fragile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмммм...почти съм убеден, че беше Саз, ама ако ти си по в час с тоя инструмент - ок, сигурно си прав. Поне на мен на такова ми заприлича.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.