Jump to content
Българският форум за музиканти

Екраниране на китара в София - цена


Recommended Posts

Здравейте,

 

купих си Фендър Скъайър китара и Фендър Мустанг кубе.

 

Имам постоянен шум, пукане и т.н. които малко се успокояват, ако докосна струните, но е много дразнещо. Четох из форума и разбрах че се оправя с така нареченото "екраниране".

 

В София някой предлага ли тази услуга и колко пари струва тя?

 

По кубето трябва ли да правя нещо?

 

Допълнителен въпрос: мога ли да си купя отделно компресор и да го навържа като допълнителен ефект към кубето, понеже ми трябва компресор а то няма такава опция?

 

Последен въпрос - как се казва това което е като щипка, която захваща примерно на втория праг, колко струва?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Не знам, някой друг може би ще помогне. Но ако се считаш за поне средно сръчен и следваш темата на Nikifena можеш да се справиш и сам. Аз се справих, бих казал, че дори стана красиво :D Ако китарата има единични адаптери определен тип и количество шум ще има независимо какво ще правиш.

2. Не.

3. Можеш, слага се между китарата и усилвателя. Имай предвид, че той ще вкара още шумове.

 

4. Каподастер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екранирането е възможно, но няма съвсем да излекува проблема.

При китари с хъмбъкери(двойни адаптери), ефектът е по-скоро пожелателен.

 

Аз мога да ти свърша тази услуга, ако държиш на това, но смятам, че свястното опроводяване води до по-добри резултати.

Ако искаш остави някакви координати, примерно фейс(че мейла не е хубаво да си го пишеш така на всеослушание).

 

ПС: Темата е за "изработка и ремонт".

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.