Jump to content
Българският форум за музиканти

62362862-тема за избор на акустична китара


Maxbass

Recommended Posts

Здравейте....Чета от известно време форума ви и ми е бил доста полезен...От няколко дена обаче не мога да намеря конкретен отговор макар ,че изчетох доста....И ето...

За да не ви дразня прекалено много ще задам въпроса си така:

с кратка пред история...Като малък съм свирил...Сестра ми е пианистка ,че и преподавател...Е и аз покрай нея захванах китарата...Свирил съм 6 години ,но беше в периода пред училищна до към 5 клас...е от тогава до сега са минали още едни ....доста години...миналата година мерака ми се върна...намерих си старата китара ,но се указа малка ...за кратко  бях взел една кремона от един познат и с три вида струни на нея се мъчих поне да си върна някой движения които напълно съм забравил....и таман се завърна малко свиренето и той си я взе...и така до сега...решил съм ще си купя...но имам чувство ,че почвам от 0 ....Старата ми Китара е малко Puldin-че ...

харесва ми макар и с найлонови струни...но твърдо искам да имам акустична китара с метални струни(дано се изразявам вярно)

решил съм да е втора употреба за да почна от някаде...

Кремона или Puldin ? има в продавалника някой друга до към 100-ина лева ...

Приемам и всякакви други съвети и препоръки де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхувам се, че повечето такива китари или ще са заводски зле направени, или ще имат изменения от времето (извит преден капак -> високи струни -> фалшиви окрави), или ще имат нещо за дооправяне. Иначе има бройки, които свирят прилично, но с тия широки грифове като класическа китара...

 

Защо не се разходиш, да пробваш някое Walden-че, Стаг-че, Ямаха.. за около/под 200 можеш да намериш, макар и евтинка китара, нещо все пак по-приемливо от кремонките и пълдините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изразходих още няколко часа в четене и гледане на клипове...

Започвам с извинявайте...

Колкото и да си мисля ,че искам акустична китара явно съм си за класическа към момента...

Сега лошото...В Габрово където съм музикален магазин май си нямаме от известно време...

В технополис има една Yamaha ,но е c40 ...

ще трябва каквото ида купувам да е по Интернет....Лошо не лошо така ще е сигурно...

Остава въпроса с избора ако ще е нова до 200лв предполагам ,че са с незначителни разлики тей като това са малко пари за нещо наистина свясно.

Гледам пише ,че евтините Yamaha не били с solid top което изтъкват като недостатък пък...

Ех направо не знам...И като знам пък колко подобни теми са пускани ме и срам да питам ,но видиш ли мерака надделява пред срама...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако търсиш класическа китара с масивен капак - погледни новите китари на Кремона, мисля че базовите им учебни модели са на много добра цена в България и са с масивен капак. Казанлък ти е наблизо и можеш директно от завода да си я купиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен в Продавалника, има акустични китари с метални струни в Музикалния магазин на Пиротска 3. За окололо 100 120 лева има прилични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента Кремона е най-добрата сделка при класическите китари , доста по добра от ниския клас Ямахи. Цената на Кремона в България е 1/3 от цената на която се продава в Америка например ( поне веднъж те да са прецакани).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.