Jump to content
Българският форум за музиканти

ФЛАМЕНКО


dimiko

Recommended Posts

Ти щом имаш значи можеш да ми отговориш на някой и друг въпрос. :godbless:

 

Как се свири повече, с пръсти или с перо ?

 

Бтв това за мен е един от най-трудните стилове, в които участва китара.

Макар да не го харесвам, го уважавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С пръсти, приятелю, с пръсти и здрави нокти! А това, че е най-трудния стил, си абсолютно прав. Само че не ми е ясно защо не ти харесва фламенкото? :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е най -трудния, според мен зайдеко блус изпълняван на укуеле е по труден :cheers:)

шегата настрана, фламенкото е нещо на което си заслужава да си посветиш музикантския живот....това което лично мен ме грабва :lol: в него е уникалните ритмични акценти ...

 

далеч съм от това да кажа че свиря фламенко , но си подърржам формата на свирене с пръсти останала от класиката., в действителност обаче класическата и фламенко постановката се различават при дясната ръка..напоследък преоткривам някой похвати от фламенкото които могат да се използват и при електрическата китара особено ефектно в комбинация със слап

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе пичове,фламенкото не е шега работа.свиря от 3 години на класическа, но въпреки че се свири с нокти, фламенкото ми е още много много далечно.що се отнася до техниките, който се използват :lol:

това са апояндо и разгядо като понякога и така известното 4 пръстово тремоло или испанско тремоло

иначе е впечатляващо ама да не го слушаш много, щото е еднообразно

:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Далеч не е еднообразно. Във фламенкото мисля, че имаше някакви подстилове или не... не знам. Гледал съм едни видеоуроци (сега не мога да се сетя на кого точно :wall: ) и беше жестоко. Също ако някой е слушал Armik знае, че става въпрос за нещо което може да ти се хареса дори да си далеч от класическата и фламенко музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе от каде да си намеря ноти или школи или уроци за фламенко? Ако ниакои има ще съм благодарен .

Редактирано от tocata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бисере,тук имаше една подобна тема,може и да ти е помощ:

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=14371 . B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има една бяла книжка - школа за фламенко, на български е, доста обширно е разисквано всичко - постановка, стилове, история. намери си я.

 

поздрави

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, фламенкото не е шега работа. Техниката apoyаndo означава свирене с опора и е задължителна и в свиренрто на кл. китара, така както и tirando, което пък означава - без опора. А що се отнася за "разгядо", това е rasgueado и е най-характерният похват в свиренето на фламенко. Не можеш да свириш фламенко, ако не си усвоил разгеадо, но ако си усвоил този похват не означава, че вече свириш фламенко. Този китарист Armik, който между другото е грък, свири много хубави неща, само дето музиката му изобщо не е фламенко, а обработена испанска музика в популярен стил, свири с перо и наслагва няколко китари при записите си. Най-хубавото му качество е, че изпълнява преди всичко свои композиции. :)

 

Пичове, това е засега...Чакайте "следващата лекция".... :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.