Jump to content
Българският форум за музиканти

Акустична китара - препоръки и съвети


captainkitten

Recommended Posts

Здравейте, искам да се науча да свиря на акустична китара. Моля да ме посъветвате каква да си купя, не искам да е много скъпа, но искам да е прилична (марка,модел), ще се уча вкъщи и смятам да записвам уроци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяташ да записваш уроци или да се запишеш на уроци? Има разлика. Съмнявам се да е първото, но знам ли, доста луди минават от тук :>

Дай някакъв ориентировъчен бюджет, с който разполагаш и кажи какво смяташ да свириш. И без това няма много нови теми в последно време, може да ти обърне внимание някой по-компетентен. 

 

Тъкмо погледнах какво има във базара:

http://bazar.muzikant.org/%D0%90%D0%BA%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B0-epiphone-dr100,157050.html

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При този нисък ценови клас марката няма много значение, а късмета да уцелиш китара с най-малко дефекти. Все пак препоръчвам LAG, но и при тях съм виждал доста бройки с неприятно изразени дефекти. Най-добре е с теб да дойде някой, който разбира достатъчно и да ти я избере. Същото важи и за покупка от базара и от където и да е.

Това, което аз правя, когато искам да имам някоя по-евтина китара е да избера такава с най-малко дефекти и то - поправими на поносима цена. Ако сам не мога да я поправя си намирам лютиер.

А за уроци по акустична китара прегледай тази моя тема!

http://forum.muzikant.org/topic/87860-%D0%BF%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B2%D0%B0%D0%BC-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B8-%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B5-%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%B8%D0%BC%D0%B8-%D0%BF%D0%B5%D1%81%D0%BD%D0%B8/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.