Jump to content
Българският форум за музиканти

Kelly/rhoads/warrior/king V


Trysth

Recommended Posts

Интересно ми е освен във външния вид, какви са другите разлики при горепосочените форми китари. Интересува ме има ли разлика в тона и ако има, доловима ли е тя. Също така, споделете впечатления от удобството на тия изчанчени китари - при свирене, дори и при най-обикновено подпиране на стена (шкаф/легло и т.н.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

все пак е трябвало да посочиш че питаш за оригиналните модели на Джаксьн

 

ментата колкото искаш

 

самите Джаксьни са 3 типа - ниськ, среден и висок клас

Кинг Ви 3 от среден клас -японски - свири и звучи - ок

трябва да свириш само прав с нея - това е неудобството - не е добре ако ще ти е единствената електричка

сьщото се отнася и за останалите предполагам

 

има си официален представител - РФ - пробваш и точка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам кели и ми е много удобно, звука не е лош, но тя е с флойд роуз и незнам дали има кой знае какво значение тялото

преимуществото и над стат формите(за мен) е че за седнало свирене е доста по удобна и че растоянието над бридж адаптера до края на тялото(незнам как да го обясня дано се сетите) е супер малко, докато на стратовете с доста по-голямо и там ми се трие гадно ръката и ми пречи

Роадс - тва ми е любимата форма, ясно че за седнало свирене няма да е удобна, но за бесен метъл :headbang::headbang:

Кинг Ви - също ме радва много, пробвал съм такава, не беше никак лоша

Уориър - покъртително грозна китара(лично мнение да не се обиждат феновете й), никога не съм имал желание да пробвам/притежавам такова нещо

 

а за подпирането на шкафа келито не е най-удобна китара за тази цел ;) аз моята си я държа на стената :ph34r:

 

Едит - забравих да спомена единствения кусур на кели формата(който аз съм открил до момента) - достигането след 22 праг е сравнително затруднено, но като си поиграе повечко човек и свиква :ph34r:

Редактирано от Alexi_Laiho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да коментирам компетентно само за Кели-то и за това само за нея ще ти кажа.

 

Много добра китара. Звука и кърти а става и за друго освен за бесни метълщини, противно на това което твърдят Ibanez феновете. Много е удобна, както за седнало положение, така и за прав. По грифчето се движиш мазно мазно та кеф ти прави :headbang:

Въобще страшна китара, стига да имаш парите, горещо ти я препоръчвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам кинг ви, свири се и седнал, но не е особено комфортно, трябва ти нещо което да ти повдига с 10 см единия крак (тва между другото си се препоръчва за всякакви китари при седнало свирене, във всяка школа за акустична китара го има тва трупче)

 

грифовете на джаксън наистина са много удобни, тънки и преди всичко здрави, аз свиря с едни от най дебелите струни които може да се купят и не е мръднал изобщо

 

 

лично на мен форма стрела ми е по удобна от стандартна форма, имал съм "нормални" китари

 

тона е приятел, но това зависи от материалите и хардуера повече отколкото от формата, имъче моята има похвален състейн за нисък клас китара

 

това е защото при джаксън разликата в класовете идва предимно от хардуера, не правят ефтините китари от чам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мога да коментирам само Kelly-то:

 

В началото иска време да свикнеш с формата на китарата, но после става много удобна. За разлика от Кинг Ви и Роадс-а, на Кели можеш съвсем спокойно да си свириш седнал, а горния заден рог е много удобен да си подпреш ръката.

 

Един от възможните минуси /освен ако нямаш neck-through/ е, че отзад съединяването на грифа с тялото идва някак остро и това до известна степен затруднява бързия преход към 22-24 прагче...в тази най-горна позиция е вероятно да имаш неудобство и с долния рог, който е близко до грифа и оставя тясно място за ръката.

От друга страна, можеш да видиш Марти Фридман какви ги е вършил на тая китара, така че това са бели кахъри.

 

Иначе откъм дизайнерско отношение Келито има едни от най-убийствените форми :twisted:

 

П.С. А, да, щях да забравя - подпирането на това чудо е най-големият ми проблем. Поръчах си специален калъф /то и без това в нормален не влиза/, който има залепена твърда основа вътре, така че да може да стои прав до стената...но пак не е хава, особено за сцена.

Така че ако някой знае къде се продават подходящи стойки за Кели, сега и момента да сподели ;) много бира ще го черпя :P

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за мненията :P Може би наистина трябваше да уточня. Има бекъп китара (демек ако ми писне да стържа метъл винаги има на кво да свиря други неща). Тва го казвам, защото Тони спомена (а и други хора ми казват) да не си взимам китара със стандартна форма, щото можело да ми писне да виря метъл. Наистина съм се ориентирал към Jaсkson JS серията, без тремоло. А искам да ви питам също откъде имате калъфи за тия чудеса и колко парици сте дали за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам 2 калъфа от муз.магазин срещу пазара на Графа...там ги поръчваш и за няколко дена стават. Мисля че ги прави човек на име Милен ;) Можеш да поръчаш всякакви форми и екстри, така че е добър вариант особено за настандартни китари...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

другия вариант е за скромната сума от 80 лева да си купиш оригинален на джаксън - от РФ

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така че ако някой знае къде се продават подходящи стойки за Кели, сега и момента да сподели ;) много бира ще го черпя ;)

Пак в Р.Ф. скоро си купих една за моята талпа - 25 кинта

 

мисля че и за твоята ще стане тей като основата е подвижна и може да се завърти под ъгъл, само да не се сурне на некъде китарата

 

сега кажи кога ще черпиш бира

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като говорим за дизайнерско отношение - нека не забравяме

че Кинг Ви И РР - са метьл погледа на Джаксьн вьрху класическия Гибсьн Флаинг Ви дизайн

а Кели - сьщото откьм Гибсьн Експлорь(р)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от поста ти става ясно че гибсън са преди всичко, и джаксън крадат от тях, което не е лъжа, но какво общо има с темата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.