Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за струните на китара


TheNightRider

Recommended Posts

Ъм, ще си купувам Yamaha C40. По принцип е със найлонови струни, което не ми харесва много, но не е болка за умиране. :) Та какво ще стане ако й сложа стоманени?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще й се изкриви грифът, защото няма тръс род.

Не всички акустични китари с метални струни имат тръс род

Но на китара с найлонови струни е противопоказно да слагаш други :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако държиш на метални струни просто си купи друга китара. Имаше тема за хубави акустични китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе не е болка за умиране, но най-много да ти се изрежат ключовете от металните струни ако са пластмасови... Иначе какви ли н издевателства съм виждал с акустични китари. Мисля че ще оцелее, но пък действително най-много да си даваш парите на вятъра :)

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

металните теглят повече и започват да придърпват магарето и грифа и става лък за малките деца да си играят със стрелички. Грифът е по-широк, а металните струни са по-тънки и е по-неудобно за свирене с перце. Номерът става ако искаш нестандартна китара с метални струни, ако толкова ще те изкефи отиваш на майстор, обясняваш му ситуацията и той подсилва там, където трябва ( ако разбира достатъчно). Обратния вариант е възможен, но зависи какво ти е захващането. Там пък ако магарето е метално първите 3 пластмасови струни се късат, грифа е тесен за свирене с пръсти.

 

Това е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какъв смисъл има да си взимаш китара с найлонови струни и да и слагаш железни

 

ако искаш със железни струни си вземи такава

 

въпроса ти е изключително тъп

 

все едно аз да питам "ще си купувам кабрио, но не искам да ме вали дъжда, дали ще може да си сложа един покрив отгоре"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе оставам с найлонови. :) Няма да стане за блусове много много, ама не е болка за умиране както казах. ;) Благодаря на всички за отговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз преди години като си купих кремоната го опитах тоя вариант...няма да изпадам в подробности колко "гот" се получи :)

Затова има китари с найлонови струни и китари с метални струни...не си струва да си прецакваш Ямахата за тоя дето духа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз преди години като си купих кремоната го опитах тоя вариант...няма да изпадам в подробности колко "гот" се получи ;)

Затова има китари с найлонови струни и китари с метални струни...не си струва да си прецакваш Ямахата за тоя дето духа.

Е не, кажи. ;) За да ме откажеш напълно. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпроса ти е изключително тъп

 

все едно аз да питам "ще си купувам кабрио, но не искам да ме вали дъжда, дали ще може да си сложа един покрив отгоре"

ами те 99% от кабриолетите си имат покрив ;)

и въпросът му не е глупав, щото никой не се е родил научен :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята бивша Пълдин така я тормозих с метални струни, резултатът е - два пъти ходих да ми лепят магарето, тялото прави една хуубава дъга нагоре, интонацията да не ти разправям ;):lol: :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.