Jump to content
Българският форум за музиканти

Поставяне на компакт флаш карта на мястото на хард диска


superexpres

Recommended Posts

Здравейте на всички във форума,пиша тази тема,ако е възможно и някой е наясно нека да помогне с каквото знае.Съвсем случайно открих във един чуждестранен форум за музиканти ,обява която гласеше,че продава модул аранжер на кйото е поставена такава компакт флаш карта на мястото на хард диска,след като се порових из интернета,разбрах по описанието и характеристиките че си заслужава да се постави такава карта.Знае ли някой какув е редут на процедиране.Имам адаптера за тази карта,също така и картата която е Transcend 32GB/400X.Интересуваме най вече, след като монтирам картата и адаптера,ще е необходимо ли да се направи формат на картата от самият синтезатор и чак след това да се инсталира операционната система.Казаха ми от Италия във един музикален форум,че след поставянто на картата трябва да се инсталира операционната система и чак след това да се направи формат,но това е точно обратното,видя ми се съмнително и за това реших да пиша тук,ако някой въобще нещо знае по въпроса нека го сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе сложил линковете от форумите, модел аранжор и т.н..

 

Иначе на моето МПЦ имам хард диск (IDE), и с адаптор сложих 2 CF карти, но там не се инсталира ОС, харда е просто за съхранение на семпли, програми и сикуенси.

 

Това с инсталирането на ОС и после формат звучи безмислено, защото форматирането ще изтрие и ОСа, погледни пак форума където си го чел.

 

Някак си ми звучи нереално ОСа за синта да е на хард, по-скоро е в РОМ, но всеки производител си има собствени приоми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да така е както го казвате,но при машинката на GEM Genesys XP не случайно не го споменавам,защото съм сигурен че доста хора не го исползват този модул,той е със 128MB RAM  има си CD-DVD ROM.... и качването на операционна система не става при свален хард диск,точно това и аз се питам защо на обратното ми го каза италианеца,няма какво да четъ пак,имам му скайпа и там ми го написа и ми каза същото,казвам си тоя нещо се ебава с мен и реших да пиша в нашият форум.Знам че няма логика в това което казват,имам студио в къщи,занимавам се с компютри от 14 години,ако е да се поставя на компютера,лесна работа,но и за това доста се чудих дали да пиша в нашият форум,защото не са наясно в булгария от GEM Gnesys XP.Oт повече от 2 години го търся този модул и се наложи да замина за югославия за да го купя,завуршил съм тонрежисура в школата на Yamaha в Atina.При гърците също го нямаше,от доста години го търсех,това е модул за китаристи и акордеонисти,той е без клавиатура......но за мен това е един малък самолет произведен още през 2002 година от GENERALMUSIC.....HARD DISK2.5 IDE ATA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.