Jump to content
Българският форум за музиканти

Организация на концерт


olygofren

Прочетете по-долу за въпроса:  

49 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Смятате ли, че е добра идеята ни да организираме (заедно с друга група на същия - да речем начален - етап на развитие) концерт в читалищна зала (на леко забутано място) за около 300-400 човека при вход от 2-3 лева? Концертът ще бъде организиран както си трябва - със сцена, осветление, пушеци разни, хубаво озвучаване, стотици плакати, вход, охрана...

 

Също така: бихте ли дошли на такъв един концерт? Подробности: става въпрос за около 3-часов концерт на една мелодет банда и една хард&хеви банда с по около 10-12 парчета на група. Ще бъде организиран някоя събота около 18 часа.

 

Питам, защото много се колебаем, става въпрос за разходи от минимум 500 лева, като даже това е доста занижена оценка. Ако нещата не се получат, вероятно ще се върнем в първи клас, така да се каже. :)

 

Моля, не заливайте темата, търсим само мненията на хора, които имат какво да кажат по въпроса. Не се сърдете. И не ни плюйте, опитваме се да направим нещо смислено!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Практиката показва, че такива самоорганизирани изяви рядко (да не кажа и никога) си избиват разходите, да не говорим за печалба. При това става дума за колективни изяви на 5-6 групи - в случая както са две, поне едната трябва да е сред най-популярните в жанра си, за да привлече желаната аудитория.

При това става дума за изяви в столицата - в провинцията, с малки изключения, по-трудно се събира публика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да уточня - става въпрос за София, някъде в Слатина.

Смятам че идеята е добра, но само при положение че си доведете тия 300-400 човека, щото иначе не ми се вярва някой да дойде ей така.

Незнам ако разлепите много постери и раздавате флайери сигурно ще дойдат хора.... :read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да бих дошьл - ако имам вьзможност ( цената е добра)-тоя ден нямам анганжимент

това което ме интересува е хард и хеви групата

но все пак коя е тя - обикновенно ходя на неизвестни банди ако сьм чул нещо положително за тях от някьде

сьвсем на сляпо - доста трудно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добрата реклама със сигурност ще гарантира и добра посещаемост!!! Сберете се 2-те групи и разлепете поне 200-300 плаката(говорим за най-евтините) и дано хората се навият и дойдат, понеже всички знаем че българският фен е уникален :):P:P Пожелавам ви успех!!! :P:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго:greenangel:

 

принципно идеята е добра!въпрос:

ще съберете ли 300-400 човека?

много добре е,че концерта е замисен както трябва с реклама,хубава сцена и т.н.

 

въпрос:

защо 3 часов концерт?не бих дошъл на толкова дълъг концерт.

разбираемо е,че щом ще е в читаище ще е от 18ч.пронципно щеше да е добре да е от по-късно.

 

въпрос:

как концерт с готина сцена,освеление,хубава апаратура,реклама с плакати ше излезе 500лв?

 

уважавам хората,които се занимават с музика и се опитват да направят нещо!евала :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- "ще съберете ли 300-400 човека?"

 

Общо взето, това исках и аз да разбера. :greenangel: Не, сериозно, можем да доведем може би 150-200 приятели и познати, но се интересувах дали е възможно на човек просто да му стане интересно от плакат и да дойде просто ей така.

 

 

- "защо 3 часов концерт?не бих дошъл на толкова дълъг концерт."

 

Някакси не върви да те караме да стоиш задължително до края. Иначе друг би казал "Аз за 2 часа няма да дам 2 лева". Нали? :greenangel:

 

 

- "как концерт с готина сцена,освеление,хубава апаратура,реклама с плакати ше излезе 500лв?"

 

Връзки, братче.

 

 

- "това което ме интересува е хард и хеви групата, но все пак коя е тя"

 

Не бих искал още да разкривам нещата. Не знам дали хората от другата група ще са съгласни. Но е група, която наскоро имаше концерт на същото място и удоволствието от контакта с публиката е било взаимно. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпрос:

защо 3 часов концерт?не бих дошъл на толкова дълъг концерт.

Абе едва ли ще е 3-часов ако ще има 2 групи с по 12 парчета трябва да са дългички парчетата за да се събере 3 часа свирене...

 

Опитът на Пловдивските рок-маратони от края на 90-те години показа че вашето мероприятие е застрашено от следните проблеми:

1.Очаква се да дойдат 300 човека, идват 150 и половината влизат без пари

2.Прави се звук за много групи (поне 2) което значи че никой не е доволен от звука.

3. Събраните мижави пари от вход отиват за покриването на щети по апаратурата, нанесени от музикантите.

4. Различни групи свирят едни и същи песни (спомням си един рок-маратон в Пловдив, на който имах честта 4 пъти да чуя "Breaking The Law" )

5. Никой няма да пусне 300 човека в читалище в 9 вечерта.

6. Ако такава организация, каквато описваш е възможно да се уреди за 500 лева, то значи е напълно възможно да бъде и без пари...Може би ще съберете повече фенове ако задействате съвсем малко по-силно "връзките " си и сведете разходите до 0, така отпада нуждата от вход и ще дойдат повече хора.

 

Иначе ентусиазма ви заслужава похвала, успех на начинанието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Абе едва ли ще е 3-часов ако ще има 2 групи с по 12 парчета трябва да са дългички парчетата за да се събере 3 часа свирене..."

Да, наистина като се замисля става въпрос по-скоро за 2 часа и половина (с бисовете :) ).

 

"1.Очаква се да дойдат 300 човека, идват 150 и половината влизат без пари"

Това се надявам да не се получи, тъй като ще кажем на много свои хора, а и ще има охрана на входа и вътре в залата.

 

"2.Прави се звук за много групи (поне 2) което значи че никой не е доволен от звука."

Мисля, че в случая няма да има проблем, тъй като звукът ни е коренно различен и дори и супер мързелив озвучител ще е принуден да направи две различни настройки.

 

"3. Събраните мижави пари от вход отиват за покриването на щети по апаратурата, нанесени от музикантите."

Е, сега, не сме бебета, ебаси. :lol: Плюс това ще участваме със своя техника за доста (за нас!) пари, така че ще сме съпричастни към опазването й.

 

"4. Различни групи свирят едни и същи песни (спомням си един рок-маратон в Пловдив, на който имах честта 4 пъти да чуя "Breaking The Law" )"

Поради стиловите различия на двете банди това отпада. Всъщност не - мислехме да направим едно парче заедно, ама то не е съвсем същото.

 

"5. Никой няма да пусне 300 човека в читалище в 9 вечерта. "

Ще пусне. Плащаме си. Това е идеята. Въпроса и проблема става след 10.

 

"6. Ако такава организация, каквато описваш е възможно да се уреди за 500 лева, то значи е напълно възможно да бъде и без пари...Може би ще съберете повече фенове ако задействате съвсем малко по-силно "връзките " си и сведете разходите до 0, така отпада нуждата от вход и ще дойдат повече хора."

Наистина не са ни толкова здрави връзките, и общо взето се изчерпват в това, че можем да вземем евтино осветление, колони и пулт. Много, много, ама много бихме искали да направим входа свободен. Но умираме прави.

 

П.П: Отговарям на всеки, за да ви дам максимално подробна информация, така че да ми давате максимално полезни съвети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, благодаря ви за участието в нашата SMS игра. Не знам дали 24 човека са достатъчни за окончателно становище, но поне вече имам някаква представа.

 

Ако се получи работата, вие сте едни от първите, които ще разберат.

 

П.С: Само да вметна, че става въпрос за същото читалище, в което ще е джема на форума. И после не бил света обидно малък. :greenball:

 

П.П.С: Бихме с 14:8! хахаха

Редактирано от olygofren
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже аз гласувах с "Да, но няма да дойда", нека да ти обясня защо. Някакво читалище в Слатина? :ph34r: Ако обаче получа флайър или видя плакат, на който има мини карта и мога да се ориентирам бързо как да стигна, бих си променила намерението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, естествено, но понеже има поне месец дотогава и още не сме започнали пропагандата. Няма да оставим тая работа така, спокойно. Ще има няколкостотин плаката поне: по центъра, по заведения, по магазини, по училища и университети - който от нас където ходи. :ph34r:

 

Дано още хора са отговорили като теб, за да си знам, че още по-добре се приема идеята. :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Анкетата вече не е актуална. Нещата се промениха и описанието горе не е вярно. Когато имаме пълна информация, ще я споделя с вас.

 

Моля някой модератор да затвори темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.