Jump to content
Българският форум за музиканти

Съпротивление на кабинет


doviciozo

Recommended Posts

Днес замерих съпротивлението на кабинета ми,2х10 и останових че е 13.3 ома, а на главата ми има 4,8 и 16 ома.Главата е лампова и незнам ако я включа в 16 омовия изход дали няма да я прецакам като несъответства съпротивлението. Моля хората които са компетентни да ми помогнат със съвет как да постъпя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Включи го в 16ома изхода. Омическото съпротивление на кабинета, т.е. това което си измерил, не е равно на импеданса му. Импеданса на цялата система - говорители и кутия в случая - е честотно зависима величина, чиято средна стойност обикновено е отбелязана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двете ми десетки ги свързах последователно,като мислех че са 8 ома всеки,но на тях не пише нищо и затова погледнах в схемата на кубето от което ги взех и там пишеше 8 ома.Оказа се че нямат и по 7. Ще го ползвам временно в 16 ома изхода и няма да го напъвам,докато събера някой лев за нови десетки.Дано не стане нещо на главата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момче, не четеш! Човекът ти каза, че това което си премерил отговаря на 16 ома ИМПЕДАНС!

Имаш две възможности -

Да слушаш батковците (и дядовците), които знаят,

или

Да вземеш малко...повече уроци по звукотехника, за да можеш сам да се оправяш.

Има и трета възможност - може да продължиш както си  (не)знаеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак сега разбрах какво точно каза колегата,след като прочетох поста няколко пъти, Благодаря и на двамата за бързата намеса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна,че импеданс значи физична величина,която съдържа в себе си величините съпротивление ®,капацитет ©,индуктивност (L),и се означава със (Z).Основно се използва за измерване на електрическото съпротивление във вериги с променлив ток.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.