Jump to content
Българският форум за музиканти

Колан за класическа китара


vanko358

Recommended Posts

Здравейте! Свиря на класическа китара и не мога да се начудя защо всички било то акустични, класически, ел., бас китари имат колани а само воята няма! Та въпросът ми е дали ще се отрази на звука ако си сложа strap button-и. Щемога ли сам? ТКрябва ли да се ходи при лютиер? Колко ще струва? Дали ще стане обикновен (универсален) страп бътън с резба?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Та въпросът ми е дали ще се отрази на звука ако си сложа strap button-и. Да, ще се отрази положително!

Щемога ли сам? - Да, ще моеш, но все пак ела при мен! Трябва ли да се ходи при лютиер? Да, трябва, но за всеки случай мини през мен! Колко ще струва? После ще ти кажа!  Дали ще стане обикновен (универсален) страп бътън с резба? Да, ще стане и обикновен, но с обратна резба, вервай ми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ дрън-дрън, та пляс… Нищо няма да дупчиш, взимаш си ето това http://www.amazon.com/Levys-Leathers-Nylon-Classical-Guitar/dp/B0007WPHC2 и го поставяш ето така: 

 

SBGGCC.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лими, аз съм малолетен и живея в Силистра, нимоа. trendkiller, това е скъпо и неудобно! Измислил съм нещо по удобно и е напълно безплатно! Понеже моята китара е кътъуей я опасвам с една върва от гащи и за вървата връзвам колана от чантата на лаптопа. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем, нямах друг вариант, ко а напраа! Ни ми са смейи! Ей господин млад меринжий двайс четри ш ми са оприделйъш, аку ти пльосна идин шамар, тугас ше видиш ти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амамооууу, баце, слушай: колан за 30лв (20$) не е скъп, а по магазините има и по 10, пък и коледа иде...

 

Но хайде малко по-(не)сериозно. Такаа... ако се поставя на твое място правя следното:

> 'зимаш един винт(но не болт!) и една шайба от баща ти,

> слагаш шайбата на винта (откъм острата част!),

> завиваш ги на г*зЪ на китарата (ако нИмоеш ги начукай с камик там!),

> 'зимаш един от коланите на баща ти, праиш му по една дупка от двете страни(с голям пирон. шило, кФот намериш люскай с камико!),

> през едната прокарваш връзка за обувки и я връзваш за главата над грифа зад магаренцето(абе там накрая чааак при ключовете!)

> а другата дупка - на винта с шайбата, като гледаш да не усучеш колана, че ще трябва да почваш отначало!

 

И ако до тогава не си строшил китарата мое да я юснеш у земята за по-сигурно :D Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.