Jump to content
Българският форум за музиканти

Болки в китката


Recommended Posts

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Пичовеее......за да няма стягане, дъвчете дъвка по време на свирене../тва ме е научил Палиев/

ще го опитам това, но при грендажите (или там както е терминът) изобщо не мисля, че ще имам сили и време да я дъвча тая дъвка...

друга алтернатива няма ли?

Прави лицеви упори,може смешно да звучи,ама така заздравяваш не само китките,а цялата ръка.А тоя дето ти расправя да дъвчиш дъвка,може само да му се заздрави някой кариес.

Пич......много хора са чели и слушали за дъвката като средство за отпускане на мандибулния нерв.......ама още никой не е чувал за добър барабанист, станал такъв със ПУДОВКИ

За ударните инструменти трябва техника, а не силата на Митьо Крика.

Много ме е яд на Палиев, че не ме караше в консерваторията да се меткам на лежанката....все такъв хилав и посредствен барабанист ще си остана :headbang::headbang::headbang:

 

 

Сори за офтопика,ама не се удържам пред фитнеса в музиката. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичовеее......за да няма стягане, дъвчете дъвка по време на свирене../тва ме е научил Палиев/

ще го опитам това, но при грендажите (или там както е терминът) изобщо не мисля, че ще имам сили и време да я дъвча тая дъвка...

друга алтернатива няма ли?

Прави лицеви упори,може смешно да звучи,ама така заздравяваш не само китките,а цялата ръка.А тоя дето ти расправя да дъвчиш дъвка,може само да му се заздрави някой кариес.

Пич......много хора са чели и слушали за дъвката като средство за отпускане на мандибулния нерв.......ама още никой не е чувал за добър барабанист, станал такъв със ПУДОВКИ

За ударните инструменти трябва техника, а не силата на Митьо Крика.

Много ме е яд на Палиев, че не ме караше в консерваторията да се меткам на лежанката....все такъв хилав и посредствен барабанист ще си остана :headbang::headbang::headbang:

 

 

Сори за офтопика,ама не се удържам пред фитнеса в музиката. <_<

Ти май грешно ме разбираш,като казвам лицеви упори,нямам в предвид да ставаш хамал, а да си заздравиш ръцете.Това ми го е казвал професионален пианист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти май грешно ме разбираш,като казвам лицеви упори,нямам в предвид да ставаш хамал, а да си заздравиш ръцете.Това ми го е казвал професионален пианист.

И аз съм за лицевите опори.Помагат и то не само за свиренето,а и за носенето:)Но съм и за дъвката.Незнам колко помага,но аз си я ползвам за метроном.Също така ,ако сте забелязали много барабанисти си помагат с уста докато свирят,а дъвката е заместител на безпричинното отваряне на устата по време на свирене.Така че дъвчете дъвка и правете лицеви опори,ако не искате мускулна треска от носене на барабани, след всяко свирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.