Jump to content
Българският форум за музиканти

Болки в китката


Recommended Posts

Боби, ако ми кажеш какво дъ хел е Лефт хенд оупън ща черпя и без рехабили..там както се казва :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

аз също имам един проблем ,но малко по-различен.

извинявам се предварително че използвам тази тема , но го правя просто за да не пълня форума с мойте си проблеми.

та на проблема: когато свиря ме заболява този мускул на дясната рака от който излиза палеца( незнам как се казва ама като погледнеш палеца и мускула прилича на пилешка кълка) дали се получава така от неправилна постановка или е от нещо друго ???

мислех си , че е защото стискам палката много, но като я отпуснах започна да ме боли още повече

благодаря предварително на отзовалите се

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби, ако ми кажеш какво дъ хел е Лефт хенд оупън ща черпя и без рехабили..там както се казва B)

Left hand open.Абе и аз незнам с точност какво,но го ползвам,защото един разбирач ми го каза като термин и така се правя на голем. :) Идва от това,че си водиш с лявата ръка и си отворен с дясната да си праиш квот' си искаш(в твоя случай да си бъркаш в носа :) )

Бодомчо аз имам същите болежки като си по претоваря повече ръцете,демек като се изморя при соло и накрая започна да компенсирам бързина със сила и малко ме наболява,но в моя случай до края на парчето ми няма нищо.А мисля ,че причината е в двойните удари с един замах(нямам палка в мен,за да съм сигурен),но мисля,че тогава използвам този "мускул" най-много.Пробвай да свириш с ръка в такава позиция,че като си опънеш пръстите палеца да сочи на ляво(ако за дясна ръка става въпрос де),а не на горе.:)

П.П.Старите кучета моля не ме плюйте, аз съм млад и зелен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братко, като те заболи спираш моменталически, че тендовагинитът само чак да захапе.

Не се ебавайте с това, спирайте, щото сте дотам. Без майтап. Почивка, после пак.

Ако влезете в криза, дълга пауза за отмора.

Аз имам проблем с дясната китка от не знам кога...и понякога имам кризи по 3-4 дни, понякога седмица. приспиране болката отшумява.

Стискането на паккта едва ли е проблем, но стягането е голям такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за което говориш се слу4ва когато палецът ти е изтеглен много напред.Ако си погледнеш как си хванал палката палецът и показалецът трябва да са на една линия.

 

Ако търсиш 4овек които да ти види постановката търси класи4ески музикант тъикато пове4ето от добре свирещите ни барабанисти не са образец за префектна постановка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те щото стискането и стягането са две съвсем различни неща :greenball:

Естествено, че са различни неща, стискането често е локализирано, натяга един мускул, за разлика от стягането, което може да върви по цялата ти ръка от рамото надолу, до китката, пръстите и т.н.

Доста е логично, тъпо Копеле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.