Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко помощ


Ostegolectr1c

Recommended Posts

Освен това, в аудио настройките на Windows, провери дали си пипнал и в раздел Recording. И се увери, че китарата ти е в Line-in, махни всички mute-та, усили доста колонките и test!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, това за което говори колегата и аз го имам като проблем на моя лаптоп. Хем аз уж имам някаква идея от софтуер и записи. Каквото и да става, не мога да изкарам звук от колонките. Аудиокартата ми е със последните си драйвери и е някаква куха. Правя си записи безпроблемно, както и като пусна програма за ефекти имам звук (примерно РеВалвър).

 

Единственото, което няма е ако просто ръгна китарата в компа и без нищо дрънна. К'вото и да правя, няма никой. Това е нещо свързано със самата карта, която е скапана, въпреки че лаптопчето е на 3 месеца. Факт че е кофти е това, че в Recording имам само Лайн ин и Мик и като unmute-на едното се mute-ва другото автоматично. Картата е SigmaTel Audio. И във сайта им се рових и по форуми ходих, нещо не е както трябва. А и все пак имам някакви познания за тия неща...

 

Живо се интересувам, ако можете да помогнете и на двама ни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи до колкото разбирам имаш запис на сигнала, който се прослушва нормално като го върнеш и пуснеш (записът) но по време на запис не чуваш сигнала тъй ли да го разбирам? Значи пробвай в Cubase примерно да цъкнеш на съответния трак говорителчето за мониторинга интересно ми е дали ще се получи нещо..... :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.