Jump to content
Българският форум за музиканти

Alesis Ra150


niki123bg

Recommended Posts

Някой може ли да даде съвет за това усилвателче. Става ли, има ли нещо по-добро като съотношение цена/качество в този ценови интервал (евтин референс усилвател).

 

Гледам тук в едно магазинче го продават за 99 паунда (около 280 лв) новичък. Някой има ли идея колко пари струва това в Динакорд (май те ги продаваха по едно време). Чудя се дали си заслужава да се мъкне или да си го взема от БГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току-що бях в Динакорд в Пловдив. RA150 струва 348лв (погледнах внимателно, защото ми беше интересно колко струва нов).

 

Скоро си купих RA150 втора ръка в комплект с MK2 пасивни монитори от Peshoy2k. Предполагам че той също може да изкаже мнение, защото е притежавал усилвателя по-дълго от мен. На мен лично ми харесва комбинацията, намирам че звукът е доста детаилен и изчистен. Абе общо взето е flat. :D Средите са хубави и бистри. За самия усилвател (сам по себе си) нищо не мога да кажа, защото не съм го пробвал с други монитори.

 

Ако трябваше да го купувам нов, може би щях да обмисля направо активната алтернатива MK1 за около 800лв пак в Динакорд. Надявам се да съм помогнал. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за информацията :headbang:

 

Отпадна закупуването му от тук. Наложи ми се да помъкна други техники (не музикални :greenangel: ), така че няма как да го взема.

 

Мисля утре да си го взема от Динакорд София ако го има, че имам относително спешна нужда от усилвател. Другата алтернатива е Берингер А500, но изпитвам известни съмнения в този избор и сякаш предпочитам да взема Алесиса.

 

Всякакви препоръки са добре дошли. Мерси предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ахъм, имах, продадох го, харесва ми, има бая материал по него, не съм го отварял де :greenangel:, но си е една камара джелезо и грееше :headbang:. Бобалан казваше нещо, че не е особено флат като усилвател, но предвид цената му не мисля че може да се очаква да е съвсем флат :headbang:. друго не мога и аз да кажа, човека с пресни впечатления вече сподели мнение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото Берингера като че ли не му отстъпва много а за греенето,

абсолютно и мисля че в това Берингера го превъзхожда :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам... определено има разлика с хай-фи усилвателя ми. Звучи доста постно и ниските никакви ги няма. Предполагам това е добре :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.