Jump to content
Българският форум за музиканти

Cort AD810E Electro-Acoustic


georgy342

Recommended Posts

 Cort AD810E Electro-Acoustic колебая се между тази и Coban Electro Acoustic някой да даде съвет. Цената  и на двете е почти еднаква.Ще ги ползвам най вече за аматъорско свирене но с претенции за професионално  без публични изяви като не броим пиянски вечери

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е лошо да спестиш на хората малко време и дадеш линкове към самите китари. Без да гледат спецификации надали ще могат да ти дадат кой знае какъв съвет. Какво значи "професионално без публични изяви"? С китара под 200лв със сигурност можеш да си най-добрия музикант в апартамента/къщата, но не разбирам наистина желанието ти. Искаш съвет от хора с опит и имаш претенции за развитите, които не личат от мързеливо нахвърляната ти тема. Първоначално се чудех, защо всички са толкова агресивни към подобни теми, но наистина е малко трудно да даваш през ден акъл на хора, които ги мързи да мислят. Направи си домашното, изчети всяко ревю до което се докопаш, изгледай всяко видео. Ако имаш възможност вземи пробвай от китара, за да прецениш дали е за теб цялото това начинание. Ако ще дрънчиш професионално 4 акорда по събирания, вземай просто първото, което ти идва на акъла и го подпирай зад вратата, да не се блъска в стената от течението.

 

Задай малко по-конкретни въпроси и дай повече информация за музиката която харесваш, иначе ще получиш подобен отговор, който надали ще ти свърши работа:

 

Вземи Cort-а. Защо? Ами де да знам първото, което ми дойде на ум е.

Редактирано от varbanov85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корта взимай. Имал съм неелектроакустичния модел. Хубава китара е, особено за парите си. Изработката я бива, звука е доста набиващ се, не звучи никак меко (спрямо примерно Хонъри за тия пари), но за тези пари толкова.

Виж Hohner/Walden дали имат нещо ел. акустично за тия пари, ама се съмнявам.

Иначе за желанията ти е перфектна, ако нямаш възможност да ходиш до Дружба в София (големия Динакорд), поръчвай смело, не смятам че ще бъдеш разочарован.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че си падам по подобни теми или подкрепям неграмотно написания пост, ама, Върбанов, до колкото помня и ти имаше една тема наскоро, в която питаше коя китара да си купиш... (ша ма извиняваш, ако те бъркам с някой друг ;) ) И уж си беше написал домашното и знаеше какво искаш, а накрая м/у ESP и Ibanez избра Gibson... if you see what I mean...

 

По темата, незнам какво е Coban Electro Acoustic, но съм имал цитирания модел Корт и мисля, че за парите си е перфектен - удобен гриф, приятен звук, вграден тунер... какво повече може да иска човек за любителско подрънкване вкъщи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че си падам по подобни теми или подкрепям неграмотно написания пост, ама, Върбанов, до колкото помня и ти имаше една тема наскоро, в която питаше коя китара да си купиш... (ша ма извиняваш, ако те бъркам с някой друг ;) ) И уж си беше написал домашното и знаеше какво искаш, а накрая м/у ESP и Ibanez избра Gibson... if you see what I mean...

 

По темата, незнам какво е Coban Electro Acoustic, но съм имал цитирания модел Корт и мисля, че за парите си е перфектен - удобен гриф, приятен звук, вграден тунер... какво повече може да иска човек за любителско подрънкване вкъщи :)

В грешка си. Взех Gibson-a защото исках И НЕГО. Трябва да съм доста спрял, за да се колебая между два страт-а с флойд и да избера Баритон Гибсън с 2 кил суич-а.  Взех го сега, защото е последна бройка и го няма никъде другаде.  Ibanez съм си избрал, но нямат този, който искам. Ще го поръчам веднага, когато имам възможност, винаги може да се намери, било то и с изчакване 1 месец. Фенщината към Buckethead ми беше приоритет  :>

Не че си в грешка ами темата я няма вече и нямаше как да знаеш, че Gibson-а не е избор между 2-те :>

А и бая вода(видеота и текстове) изтече от тогава и си научих урока.  :offtopic-001:

 

Подкрепям за Corban. :>

Редактирано от varbanov85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко това направих докато се чудех коя китара по ще ми допадне. Прегледах някое друго видео, видях коя как е направена  и наистина си вземах корта. Извинявам се за загубеното време и благодаря за отделеното внимание.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.