Jump to content
Българският форум за музиканти

Фламенко


Recommended Posts

kiki_vai,

аз имам 4 видео урока и една книга с аудио диск!

Но те предупреждавам: ТЕ СА ЗА НАПЪЛНО НАЧАЛНО НИВО НА ФЛАМЕНКОТО.

 

В книгата са обяснени 18-те вида фламенко: танго, булерия, алегрия и т.н.

Има всички необходими техники във видеото: голпе, расгео, алсапуа, използването на серхияс (барета), тремоло, акценти и т.н.

 

Ако искаш и с в София, кажи кога и къде, но трябва книгата да си я взема от Ловеч, щото е там (ако искаш да си я преснимаш). мп3-тата от диска с упражненията са ми тук. Книгата съм си я купувал от Испания - преди 3-4 години беше... ама кат съм без китара, го позарязах сега!

 

По изборите ше си ходя в Ловеч и ще я взема... ако ти се чака до тогава.

Всъщност нотирането на фламенкото и табулирането му са неразчитаеми без да се познават абсолютните основи!

 

Пиши и ше се разберем. Не ща кинти, ама ако имаш някакви видео файлове...

Например преди около 4-5 години даваха късно през нощта по Канал 1:

 

ФУРИЯ - съвременото фламенко

 

Та ако имаш нещо такова - да трампим.

Иначе останалото (след овладяването на основните похвати, техника, фалсетас и прогресияс) е само гледане и "крадене с очи". Та така!

 

Може да потърся още два видео урока с примери за различните стилове фламенко, ама не знам къде са все още!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давай филма от '95-та и си стискаме ръцете!

Ще ти донеса и книгата да си я снимаш и да си копнеш диска... след 22 октомври за нея обаче. :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да се натрапвам искам да спомена, че една от школите, които съм издал за китара, е с български фолклорни пиеси за две китари, като втората е с фламенко аранжимент:

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...%EB%EA%EB%EE%F0

 

използвани са щрихи като разгадо, алзапуа и т.н., което е означено в нотите по съответния начин.

Има възможност да ги изпращам на посочен адрес в България.

За подробности: ЛС или и-мейл от форума.

 

Влад

 

п.п.

На адрес

http://www.meloman-bg.com/

в секцията "статии" има три интересни статии за фламенкото с автор Маргарита Борисова.

В.

Редактирано от Vlad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kiki_vai

забравих да ти кажа, че ще трябва да си "на ти" с испанския, за да разбереш за какво става въпрос в книгата и във аудио-диска и във видео уроците!

 

На английски няма нищо, с изключение на една част където обясняват от какви дървета се прави фламенко китарата... палисандър и кипарис основно!

Та ако си "на ти" със испанския, ще ти свършат работа, в противен случай се страхувам, че може да се объркаш. защото наред с правилните техники в уроците показват и повечето неправилни постановки на свирене, което си е объркващо, ако не шпрехаш спениш на добро ниво! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.