Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем със соло барабанче


Recommended Posts

Здравейте, много разчитам някой да ми разясни един въпрос... Накратко, купихме си преди време за репетиционната едно много хубаво лъснато соло барабанче... В един хубав ден месеци след това, зад него седна един не толкова хубав клавирист и връвта, която държи резонатора се скъса и резонатора увисна... Купих канап от близкия магазин и го оправих, но оттогава се къса един път на всеки 2-3 репетиции... А връвта е много здрава, чудя се да не би да не го връзвам правилно и затова да се къса? Помагайте защото ми омръзна да го поправям всеки ден!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти е правилен "канапа". Рибарската корда не е лоша идея връзка за обувка на мен също ми е вършила работа, когато се е налагало да импровизирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Туряй си една изкуствена връзка от обувка,както казва колегата......има едни които са от материал подобен на капроновите въжета за дърпане на автомобил :) ....мноо здрава работа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,от канапа е.Ако не се скъса канапа,то поне отпуска по малко.Но аз ти предлагам вместо да връзваш и да се мориш си купи една хубава машинка за барабанчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бе тя машинката не му е лоша... Добре какво да взема тогава? Откъде мога да намеря въпросната рибарска корда?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всеки рибарски магазин.. :) Но гледай дебелината да е от 0,30 наогре. И вързвай на два ката задължително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бива... :) Ако не стане - купи си една дебела корда, ще струва не повече от 4-5 лв и я навий на два-три ката за по-здраво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана и то идеално!!! Как не съм се сетил по-рано ами ходя да купувам канапи и глупости :godbless: В тоя ред на мисли - продавам руло канап, малко употребявано, много запазено - 1лв ХАХАХАХ :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако на упорите на кордите има освен по 2 кръгли дупки (за каквато и да е сиджимка) и по една правоъгълна, през правоъгълните дупки се прокарва чембер за палети. Това няма никакво късане!!! Издържа тонове...

Редактирано от imperor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи и аз бях с същият проблем със първото ми барабане,трябва да си намериш по- здрави въженца,има едни оранжеви които са за селскостопанска работа,те са много здрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.