Jump to content
Българският форум за музиканти

Поръчка на китара


sturm

Recommended Posts

Сменяй задължително, но пак казвам, надали е от тях. При китайските китари е различно при всяка. Както ти казах моята дойде с денивелация и 2-3 мъртви прага. Занесох я на лютиер и в момента няма проблеми, но ми каза, че лека денивелация ще си има винаги. Китайска му работа. :>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не, исках да кажа, че при новите струни първите няколко дни винаги има fret buzz, докато легнат (или поне при мен :D). А не, че струните са лоши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка.

Относно за бръжденето,ако имаш притеснения занесия на сетъп при лютиер.По принцип като се купува нова китара не е зле да се закара на сетъп.Аз като поръчах преди време китара от София след като пристигна в Варна след 2 дена грифът се  поизви назад от вляжният въздух.Поздрави и успехи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! 

Върти ми се в главата да я занеса на лютиер, но не знам в Бургас да има такъв? (то има де, просто аз не знам къде е :D)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!
Смени струните, настрой китарата и изчакай 1-2 дни да легнат струните и грифа да се адаптира.

По принцип при смяна на струни - като производител или големина е необходима настройка на тръст-рода и след това на височината на струните.

Може и струните да са мого ниско. По принцип много ниски струни не носят нищо, освен слаби пръсти и лош звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!

Смени струните, настрой китарата и изчакай 1-2 дни да легнат струните и грифа да се адаптира.

По принцип при смяна на струни - като производител или големина е необходима настройка на тръст-рода и след това на височината на струните.

Може и струните да са мого ниско. По принцип много ниски струни не носят нищо, освен слаби пръсти и лош звук.

Точно за това си мислех. Дали в Бургас има някой, който може да я setup-не? Не познавам лютиери тук?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що отписа всички китари Ibanez :>

хахаха ми те са си за отписване по моему де

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.