Jump to content
Българският форум за музиканти

Поръчка на китара


sturm

Recommended Posts

Епа щом си ги харесваш как звучат добре нема лошо.

 

имаше време и на мене ми харесваха, но само докато не открих подходящите адаптери

 

ако идваш у Варна обади се да си направим среща да видиш китара с убав пасивен адаптер

ще донеса и китара с любимия ти сет 81-85 (имам даже две такива китарки) за сравнение

 

поздрави шъ чака ми звуковото ревю

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втора оферта ми идва за Варна, трябва да намина :) 

 

Китарата явно ще дойде при мен понеделник. 6 работни дни и още я няма. Другата седмица ще е :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

varbanov85 е нали ти радухвах у твоята теба там където пишеше за закупуване на китара и после писа, че си купил един бял жипсон ;)

 

иначе Thryst е написал Bare Knuckle а от тези съм  си избрал бойните прасета WARPIG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е така е спомних си. Аз пък натиснах Enter без да искам и не си довърших изречението. :> Мисълта ми беше че на въпросния "бял жипсън" са му толкова горещи адаптерите, че почти не намирам разлика с EMG-тата на High Gain. На clean вече си личи. Наумил съм си да взема една евтина брадва и да пробвам няколко вида адаптери - въприсните Bare Knuckles и съм много надъхан на DiMarzio Liquid Fire и Crunch Lab. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата дойде! 

Всичко беше както очаквах - добре пакетирана пратка, коректна доставка. 

 

А относно китарата - невероятна е. Не открих никакви забележки по самата нея и се радвам, че избрах точно тази. Цената и излезе точно 882лв. (като получих и безплатен твърд куфар, който отделно се продава за около 150лв.)

 

Китарата дойде със малко високи струни (поне аз съм свикнал да са ми доста близо до грифа) и утре ще ги сваля. 

 

Както обещах - направих и няколко демо записа. Направих 2 песни (не пълни - нямах време).

 

Първата е In Waves на Trivium, след това Rammstein - Waidmanns Heil и на края на трака съм добавил един риф, който е от предстоящия албум на Trivium, за да чуете китарата без backingtrack.

 

Доволен съм от EMG-тата, още си играя на наглася перфектния тон (или поне това, което мога да направя с guitar rig и няколко vst plugin-a), тъй като звука на адаптерите е малко висок (лична преценка).

 

Таа - оставям линка с трака и благодаря за всички коментари!

 

http://snd.sc/14A8zqM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еее епа ха честито със здраве да си мааш на нея :thumbs_up:

 

и да ти кажа такова жувотно като безплатен куфар нема ;)

 

ай със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси! 

 

Да, то си е включен в цената, но е готино да се самозалъгваш. :D

Още по-готино е като видиш останалите калъфи за по 100лв какви боклуци са. :> Особено пък на Томан кейсовете :>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що на томан да са скапани куфарите аз имах по едно време ето такъв http://www.thomann.de/gb/thomann_egitarren.htm

и си беше много приличен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що на томан да са скапани куфарите аз имах по едно време ето такъв http://www.thomann.de/gb/thomann_egitarren.htm

и си беше много приличен

За този не мога да говоря, но LP кейсовете им с цена до 100-150лв са ужасни. Едната ми китара е с томански, Prophecy-то с епифонския си кейс. Томанския е тънък, стените се огъват, има следи от лепило по целия капак, не се затваря плътно докато не наместиш капака. Отделението под нек-а е миниатюрно. Нищо подобно не виждам в кейса на Епифона или Гибсъна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалих струните малко надолу от bridge. Като 1ва, 2ра и 3та се свалиха повече (без да има fret buzz). А 4, 5 и 6та са по-високи и имат малко fret buzz. Дали е възможно да е от новите струни? И като цяло нормално ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.