Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за това кое е по-добро и кое си струва


Badass

Recommended Posts

Все тая, ако нямаш възможност да ги пробваш и двете, та да видиш коя ще ти хареса повече и коя ще ти е по-удобна.

 

Доколкото помня нямаш никакъв опит, за това вземай по-евтината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вече имам опит около 20-30 дни почнах да се уча на една стара акустична китара ,но искам все пак по-добрата от двете да взема ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говоря за теоритичен опит, поне. Ако имаш опит и трябва да избираш китара (говорим за скъпи китари, а не такива за 200-300лв. на старо) ще се ориентираш по това от кое дърво какъв тон да очакваш, както за тяло, така и за гриф/фингърборд. Също така за различните видове адаптри, комбинации, различните видове бриджове. Различния размер на прагчета и пр.

Тези неща обаче са субективни (дори до степен, че всички производители пишат махагон, но всички махагон, който използват е различен...)

 

За това - златното правило - да пробваш на място, на спокойствие и да прецениш кое искаш. Сега, като за начало, наистина е все тая коя ще вземеш. За това казвам по-евтината, стига тя да няма някакви дефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слайд е прав,пробваш и която ти хареса на  теб като звук,просто преди да свириш оглеждаш основно за видими дефекти  ,(все пак не би си купил разлепени обувки).

Ще ти кажа нещо от практиката, всеки човек харесва различен звук на китара,за един е идеален за друг не,все пак ти ще свириш на нея,това е подобно като със жените) все пак става въпрос за евтини китари !

Благодари му за съветите,щото другите щяха да те оплюят.

Редактирано от iliev.p
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много за съветите ,реших или по-точно намерих един стаг г300 за 180 лева и вече дори го и поръчах надявам се да стане работа като дойде да ми хареса :)(няма как да ида да пробвам ,от малко привинциално градче съм има магазини на близко 80км от мен ,но няма хубави модели или ако има за 600+ лева ) уж е с опция преглед и проба та ще видим стискайте палци :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.