Jump to content
Българският форум за музиканти

Още веднъж


kukuman

Recommended Posts

Колеги аз за последен път надявам се ще ви занимавам със моите

вълнения около избор на бас

като си обмислих варянтите се спрях на 2+1 неща

става дума за VINTAGE V950 или WASHBURN XB125 които съм пробвал и ми харесват но повече клоня към винтиджа.

v950b.jpg

Въпроса е че днес видях еи това и се чудя дали си заслужава

Visi Arts

 

Ето и една по-голяма снимка

Epiphone

 

Така че битката се оформя VINTAGE vs EPIPHONE

Айде моля ви помагаите и да видим до къде ще се стигне!

Редактирано от kukuman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същия като този на снимката този е V950B a V950 e 4 string ,ЗИМАЙ! :huh:

 

 

Не'кви правила за нецитирането на мнение над 7 реда и снимка над 500х500 имаме...и те се четат и спазват.

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз смятам че Винтиджа е по-дбория избор, въпреки че съм привърженик(и собственик) на Уош. За ХБ125 са ми казвали, че е кативен заради скапани адаптери, а и на тази цена и самата електроника не е съвсем читава със сигурност. А дали това е така - или пробвай сам и 2те и си избери, или питай IgniteAll - той да каже къде е истината, защото има ХБ 125. ;)

 

И още нещо: @Self-Sacrifice - "зимай" се пише с В отпред! ;)

 

едит: за "VI" то се разбрааме. :)

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз не съм тествал Винтидж-а, затова ще си говоря едностранно... ХВ125 е с много тежичко звучене при пусната активна електроника, грифа е удобен за свирене с перо и пръсти, не дебел, което на мен ми гарантира удобство при постановката, но е с 20 позиции, което за много басисти е пречка, въпреки че никога не солират през живота си... дет се казва - НЕКА ИМА, пък дали го ползвам това е друга тема... На мен 20 позиции са ми достатъчни :) Мога да ти пратя едни семпли с моя бас, но е по-добре да тестваш и да си прецениш самичък. И никога не бързай, за да не съжаляваш, само това ще ти кажа... от личен опит го знам и ми е било криво...

 

 

Успех с решението!

Виктор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@IgniteAll мерси много ти вече толкова много ми помогна :dance: даже и семпли ми прати, така че не забравяй, че съм обещал да черпя като дойда у столицата :) да пазарувам(пък било то уош или винтидж) и имай готовност в най-скоро време!

 

По темата:аз съм тествал и 2 та (без епифона) и по ми допада винтиджа

ама не бях сигурен дали ще събера парите, все пак тва са си 150 кинта отгоре

но е факт че успях.Днес звънях на xxxx и имат модела в наличност

даже се чудя дали да не си го запазя докато ида на софия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм пробвал Винтейджа във Райсинг Форс и.... Ми убаф бас ама не ми хареса... Звука му беше твърде плътен, доста мътен а грифа не би беше удобен, смисъл хубав е ама на мене не е удобен... Отказах се понеже се кефя на по пънчи саунд и сега като минавам до Австрия ще си търся нещо като за мене :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един глас за Винтидж-а от мен!

За Wosh-a - не се сещам кой точно модел е този, но съм "пребарал" всичките басове в Малкия ЦУМ и личното ми мнение е че не ми харесват.

- ЗА Епифона мнение нямам.

 

- Щом си събрал парите зе по- скъпия вариант, просто идвай една събота в София и ги тествай и двата !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че всичко вече е от ясно по-ясно. B)

Мнозинството е очевадно пък и на мене ми се ще повече

Винтиджа. ;)

Днес звънях на xxxx и разбрах че имат модела в наличност. :)

Направо им звънкам утре да си запазя една бройка от въпросната играчка :green:

и работата заспива зимен сън :)

пък до една две седмици ще се командировам да го взема.

И се почва една радост :D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, все пак първо го изтествай, преди да го купуваш! Око да види, ръка да пипне :D Пък дано да не съм на работа, за да се видим! Откога мислим едни бири с теб! :)

 

Със здраве!

Виктор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз съм го тествал в онзи съдбносен уикенд когато обикалих сума магазини

в търсне на просветлението(наред със уошбърн хб 125 т15 ямаха рбх374 стагове арий(при Русинов), разни 2ра ръка и тн) на сляпо не бих посмял.

А иначе въпросното мероприятие което имам в предвид ( :) ) можем да го осъщевим само някоя събота(почвам даскало на 15, но по някво стечение на обстоятелствата на тази дата си получавам и заплатата) така че най-рано на

16ти мога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.